Yaz sezonu başladı. Mahmutlar’da sorunlar yumağı tekrar gündeme geldi. Başta sivrisinek, çöp, motor terörü ve sokak hayvanları olmak üzere her yerden şikayet var ama çözüm yok.
ŞİMŞEK SİNEK VAR MI, YOK MU BİZE SORSUN
Geçen haftalarda Mahmutlar Post Gazetesi ile röportaj yapan Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Şimşek, ‘Sivrisinekle mücadele ediyoruz. Sivrisinekten bir iki nokta hariç şikayet almıyoruz’ demişti. Röportajı okuyan okuyucularımız Keşbelen yolu, Göleviz Mahallesi, Yeni Mahalle Erciyes, Cumhuriyet Mahallesi birçok bölgesi adeta sivrisinek yuvası gibi geceleri yatamıyoruz, her yerimiz sinek ısırığı, neredeyse kuduz olacağız. Şimşek, koltukta oturup boş boş konuşmasın, gelsin bize sorsun sineğin olup olmadığını” dediler.
ÇÖPLE YAŞAMAYA ALIŞTIK
Mahmutlar Post Gazetesi’nin önerdiği, ‘Caddelerden çöp konteynırlarını kaldıralım’ önerisi Mahmutlar Belediyesi tarafından uygun görülerek, Belediye tarafından her otele, siteye ve apartman dairelerine tebligat gönderilmişti. Her şeyde olduğu gibi bu projeyi de uygulamaya koymadılar. Yaz ayının gelmesiyle birlikte çöp konteynırları dolup taştı. Belediye yetkililerinin, ‘Boşaltıyoruz yine doluyor’ açıklaması yönetimin ne kadar aciz duruma düştüğünün açık bir göstergesi haline geldi. Alanya Belediyesi’nin yıllardır uyguladığı projeyi Mahmutlar bir türlü uygulayamadı ve halktan tepkiler yağmaya devam ediyor.
SOKAK HAYVANLARI İYİCE AZITTI
Mahmutlar’da sokak hayvanları büyük sorun olmaya devam ediyor. Yabancılar bile, ‘Köpekler çete olmuş öyle dolaşıyor. Sokağa çıkamaz hale geldik’ derken, yerli halk, “Sabahları spor yapamıyoruz. Her yer sokak köpeği oldu. Kulağına bir küpe takmak ile sorun çözüldü zannedenler ancak kendilerini kandırıyorlar, küpeli köpek ısırmaz diye bir şey var mı? Başkan Çilekeş’te basına açıklama yapmıştı, ‘Mahmutlar’da insandan daha çok köpek var’ diye. Sayın Çilekeş başkan bu lafı etmesi kolay, esas çözüm bulması zor. Belediye’de veteriner var. Sivrisinek ve köpek konusunda hiçte başarılı değilsin, her gün belediye yetkililerine şikayet ediyoruz ama bizi dinleyen kim?” diye isyan ettiler.
MOTOR TERÖRÜ YİNE BAŞLADI
Mahmutlar’ın kanayan bir sorunu olan motor terörü yaz ayının gelmesiyle birlikte yine hortladı. Özellikle Barbaros Caddesi’nde akşamüstleri turistlerin caddeye çıktığı saatlerde motorların egzozlarını açarak, hem çevreyi rahatsız ediyorlar, hem de tehlike saçıyorlar. Özelikle kolluk kuvvetlerinin ve Belediye Zabıta Trafiğinin üzerinde durması gereken konu. Halkın en büyük şikayetlerinden birisi olmaya devam ediyor.
BELEDİYE BAŞKANLARI NE İŞ YAPIYOR?
Mahmutlar Post Gazetesi olarak Mahmutlar’da yaşayan vatandaşlara Mahmutlar Belediyesi’nin çalışmalarını sorduk. Vatandaşlar, “Belediyemiz 4 başkanla süper yönetiliyor (Dalga geçtiler). Her birİ ayrı bir odada, ayrı bir koltukta 1’er sekreter, 1’er çaycı emirlerinde maaşları çatır çatır geliyor. Muhtar Ahmet’in dediği gibi ‘klimaları da çalışıyor’ beldemize hizmet ediyorlar.
Yüzlerce personel o kahvede, bu kahvede mesai dolduruyorlar. Bazı personeller Belediye’ye başkandan sonra gelip, gırgır mesaisine öyle başlıyor, bazıları da hiç durmadan çalışıyor. Mahmutlar’da çöpmüş, sinekmiş, umurlarında bile değil. Biz halk hareketi diye, halk adamları diye oy verdik. Elimiz kırılsaydı da böyle bir hata işlemeseydik. Kör, kuyuya bir defa düşermiş, haram olsun verdiğimiz o oylara” dediler.

Önceki İçerikGeçmiş olsun
Sonraki İçerikTurizm güzeli seçelim