Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ALESO) Başkanı Nuri Demir “Esnafımız geçim sıkıntısı çekiyor. Çocuk bezini alamıyorum diyen esnaf var” dedi.

Pandemiden dolayı yeniden iş yerini kapatan esnaf olduğunu dile getiren Demir, “Karma bir odayız. 70-80 çeşit esnafımız var. Kahvehaneler, çay ocakları, halı sahalar kapandı. Hamamlar hijyenik değil diye her gün baskın yapılıyor. Bir yerde esnafın başına her kurum bindi. Zabıta, polis, jandarma bir taraftan, sağlığımız için eyvallah ama esnafı bu kadar da sıkmamaları lazım Esnafın zaten canı burnunda.

KILIÇDAROĞLU BİZİM BEKLENTİLERİMİZİ GÜNDEMİNE ALDI

Muhalefet de olsa Kılıçdaroğlu önerdiğimiz maddelerin yarıdan fazlasını gündemine aldı. İstediğimiz maddeleri Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak mecliste söyledi. MHP milletvekili konuştu. Bunları göz ardı edemeyiz. Bizimle ilgilenenler her zaman bizden desteği bulacak ama esnaf yukarlara ulaşamıyor. 155 numaralı kanunla tekrar genelgeler çıktı ama yeterli değil. İstiyoruz ki Avrupa’nın yaptığını biz de yapalım. Kapanan dükkanlara aylık versinler. Çünkü adamın dükkanı, evi kira. Çocuğu var. Çocuk bezini alamıyorum diyen esnaf var.

YILLARCA ESNAF DEVLETİN YANINDA DURDU, ŞİMDİ DEVLET ESNAFIN YANINDA DURSUN DİYE BEKLİYORUZ!

Ben hangisine çare olayım? 4 bin 850 tane esnafım var. Hiç kimsenin gücü yetmez. Esnaf senelerce devletin yanında durmuş. Bugünlerde de devletimiz esnafının yanında duracak diye bekliyoruz. Önerileri götürdük. Çözüm bekliyoruz. İnşallah bu güzel haberleri esnafımıza veririz ama şöyle bir şey de var. Her şeyi de devletten beklememek lazım. Devletimiz de şu an vergi alamıyor. Sıkıntı çekmeyen kalmadı” diye konuştu.