Van depreminde evleri yıkılan 88 depremzedeler Kargıcak da bulunan Utopia World otelinin, Mahmutlar Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Caddesinde bulunan lojmanına yerleştirildi.
Burada depremzedelere üç öğün yemek verilirken, okul çağındaki çocukları okullara yazdıran Alanya Kaymakamlığı basına yaptığı açıklamada  88 depremzedeye barınak,gıda, eğitim ve sağlık hizmeti yardımı bulunuyoruz.. Mahmutlar kasabasında bulunan Oktay Cebeci sağlık ocağı görevlileriyle 88 depremzedeyi muayene ettirdik.. Bu gün içerisinde 88 depremzedeler içerisinden 20’sini muayene eden Oktay Cebeci sağlık ocağı ekiplerinin muayene etmeye devam edecekler söylediler.
Depremzedeler başta Alanya Kaymakamlığı’na, barınacak yer ayarlayan Utopia World Oteli’ne, bizleri muayene eden Mahmutlar Oktay Cebeci Sağlık Ocağı ekiplerine ve çocuklarımızın eğitimine destek veren okul müdürlerine gönülden teşekkür ediyoruz. Bu üzücü olayın başlarına geldiğini ancak başkalarının böyle bir olayı hiç yaşamamalarını temenni ediyoruz” dediler.

Önceki İçerikKış ayında bahar temizliği
Sonraki İçerik600 Engelsiz Kargıcak’ta