Kuş Yuvası yolunda ve Tünellerde hız yapan motorlar ve araçlar kazaya sebep oluyorlar. Tünel içinde hız limiti 50 olan yolda radar faaliyete başladı. Cezalar ardı ardına gelmeye başladı.
Alanya Kuşyuvası yolunda özellikte hafta sonları motosiklet ve araçlardan geçilmiyor. Çok tehlikeli olan bu yolda motosiklet sürücüleri kask olmadan virajlarda riskli şekilde sollama yaparak adeta kazalara davetiye çıkarıyorlar.
Motosiklet sürücülerinin bu tehlikeli hareketleri diğer sürücülerinde tepkisine neden oluyor. Motosikletlilerin tehlikeli virajlarda çok hızlı gidip araçları sollayarak geçiş yaptığını belirten sürücüler, “Bu şekilde hem kendi canlarını hem de diğer sürücülerin canlarını tehlikeye atıyorlar. Kendilerini düşünmüyorlarsa bari ailelerini düşünsünler, onları üzmeye hakları yok.” diyerek sitemde bulundular.
RADAR DEVREYE GİRDİ
Kuş yuvası Tünellerinde Radar devreye girdi. Kazaya sebep olan hız tutkunlarına caydırıcı olsun diye radar sistemi kuruldu. Tünel içerisinde hız limiti 50 olarak belirlendi. 50 hızı geçen motor ve araçlara cezalar posta yoluyla adreslere gelmeye başladı. Radardan rahatsız olan bazı vatandaşlar, “Hız limitini 70 veya 80’e çıkarsınlar. Kimse bu Tünellerden 50 ile geçmez hepimize ceza yazmışlar bu kadarda olmaz. Yetkilileri göreve davet ediyoruz” dediler.