Kestel de Mahalle arasına Alanya Belediyesi tarafından gökdelen büyüklüğündeki inşaa edilen Tabelada baz istasyonu olduğu ortaya çıktı. Aynı tabelada yıllar önce Mahmutlar Belediyesinin önüne de koyulmuştu.

Mahmutlar ve Kestel Mahallelerinde Radyasyon salgılayan baz istasyonları halkı çileden çıkardı. Belediyeye ödenen bir bedelle Cep telefonları ve internet hizmetinin daha iyi verilebilmesi için inşa edilen Baz istasyonları çevreye verdiği kalıcı tahribatlarla biliniyor. Bir çok hastalığa davetiye çıkaran baz istasyonunu bölge halkı istemiyor ve

Kestel de belediyenin imar planına göre çocuk parkı olarak belirlenen yere baz istasyonu yapılacağını duyan mahalleliler ayaklandı. Yetkililere seslenen vatandaşlar böyle bir rezilliği kabul etmeyeceklerini belirterek isyan ettiler.

 KESTELLİLER PROTESTO ETMİŞTİ

Kestel Mahallesi İsa Küçülmez Caddesi Victor Otel’in yan tarafında yer alan boş araziye baz istasyonu yapılacağını öğrenen mahalleliler olayı protesto etmişlerdi. Bölgedeki arazinin Alanya Belediyesi’nin imar planında çocuk parkı olarak geçtiğini belirten çevre sakinleri, “Şehrin göbeğinde, yaşadığımız evlerin hemen dibine yapılması planlanan bu baz istasyonunu istemiyoruz. İmar planında çocuk parkı olarak geçiyor, yetkililer sağlığımızı hiç mi düşünmüyor?” diyerek tepki göstermişlerdi.