DML Grup Yönetim Kurulu Başkanı İnşaat Mühendisi Fenerci Oğlu, “İnşaat sektörünü tek çatı altında toplayarak bir devrim gerçekleştirdik” dedi. Yabancıya gerçekleştirilecek mülk satışının önünü açan Mütekabiliyet Yasası sonrasında yabancı yatırımcının gözünü diktiği Alanya, inşaat sektöründe hareketlilik yaşamaya başladı. Aynı zamanda Gazipaşa Havalimanı’na olan ilginin artması da bu hareketliliği daha da arttırdı. Yaşanan bu gelişmelerle birlikte Alanyalı firmalar, büyük değişime girerek uygun fiyat sunumuyla kaliteli ve güvenilir hizmeti de beraberinde müşterilerine yansıtmaya başladı.
FARKLI KURUMLARDA MEKİK DOKUMAYA SON
Alanya’da ilk defa, yapı denetim, inşaat malzemeleri ve mühendislik hizmetlerini tek çatı altında toplayan DML Grup, bir inşaatın başlangıçtan sonuç noktasına kadar olan süreçte müşterilerine paket hizmeti sunuyor. Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız DML Grup Yönetim Kurulu Başkanı İnşaat Mühendisi Aycan Fenercioğlu, “İnşaat malzemesi satan, tek inşaat mühendisliği firması olarak Alanya’da bir ilke imza attık. Yapı denetim işlerini de kendi bünyemizde yürüterek, yerli ve yabancı müşterilerimize Alanya’nın en uygun fiyat paketlerini sunuyoruz. İnşaat sektörünün üç ayrı dalını tek çatı altında toplayarak hem ekonomik fiyat oluşturuyor, hem de kaliteyi yükseltiyoruz. Ayrıca müşterilerimiz, bir inşaatın A’dan Z’ye tüm aşamalarının tek elden yürütülmesi konusunda büyük memnuniyet duyuyorlar. Müşterilerimiz farklı firmalar veya kurumlar arasında böylece mekik dokumamış oluyorlar. Son derece hassas olan inşaat sektöründeki sorumluluk tek elden yürütülmüş oluyor” dedi.
FİYAT GARANTİSİ VERİLİYOR
Alanya’da ilk defa gerçekleştirilen paket uygulamaları ile fiyatların en ekonomik düzeye çekildiğinin altını çizen Fenercioğlu, “Fiyat konusunda o kadar iddialıyız ki daha uygununu bulana parasını iade etme garantisi veriyoruz. Kaliteli ve uygun fiyatlı projeleri tecrübeli ekibimizle Alanya’ya kazandırmaktan büyük onur duyuyoruz” dedi.
Kestel bölgesinde 7 dönüm alanda hizmet veren DML Grup bünyesinde 20’ye yakın profesyonel mühendis bulunuyor.
“GAZİPAŞA Havalimanı Alanya’nın doğusunu çok etkileyecek. Özellikle imara yeni açılan Kestel ile birlikte Kargıcak 2013’ün parlayan yıldızı olacak.”
“ÇIKMASI beklenen kanuna göre kentsel dönüşüm ve müşavirlik işlemleri, yapı denetim şirketlerine devrolacak. Bu yüzden gelişmekte olan bölgelerde yapı denetim büyük önem taşıyor. Yapı denetim şirketi sadece nüfus sayısı ve ilin imar alanına göre açılabiliyor.

Önceki İçerikHASAN KISA’YI KUTLUYORUM
Sonraki İçerikCandan'a Alanya spor forması