27500792_1575418699219963_4804313714162542898_o35 bin nüfuslu Mahmutlar’da 300 kişilik Düğün Salonu varken, dörtte bir nüfusa sahip diğer beldelerde 1500 kişilik Düğün Salonları hizmete giriyor. Mahmutlar halkı Belediye yöneticilerine çok tepkili.
Kestel ve Demirtaş’a Alanya Belediyesi tarafından yapılan 1500 kişi kapasiteli düğün salonları Mahmutlar halkının tepkisini çekti. Mahmutlar’daki düğün salonu 300 kişi kapasiteli olunca Mahmutlar halkı düğünlerini Kestel, Oba, Cikcilli ve Alanya Belediye Düğün salonlarında yapıyorlar.
YÜCEL’E TEPKİ BÜYÜYOR
Vatandaşlar,“Mahmutlar’ımız birçok ili ve ilçeyi geride bırakan nüfus ve kriteri ile İlçe olmayı beklerken ne yazıkki hizmetlerden hep yoksun kaldık. ‘Kestel’in evladı bizimde evladımız’ diye düşündük partili partisiz oy vererek destekledik ve Adem Murat Yücel’i Alanya Belediye Başkanı seçtirdik suçmuişledik?” dediler.
ACİLEN YATIRIMLAR GELMELİ
Mahmutlar halkı, “Mahmutlar olarak Alanya Belediyesine bir ayda ne kadar harç ve vergi ödeniyor ve bize yapılan hizmetlerin bedeli nedir. Lütfen Mahmutlar Post Gazetesi aracılığı ile başkanımız Adem Murat Yücel’e iletin. Mahmutlar’ın Okula, Düğün Salonuna, Kültür Merkezine, Spor Salonuna, Noter’e, Fakültelere, Denizin taşlarının kırılarak turizme katkı sağlamaya ihtiyacı var. ‘Alanya’da 102 Mahalle var’ denerek savunmaya geçiyorlar, biz 102 Mahalle değiliz.10-15 haneli mahallelerle, 35 bin nüfuslu Mahmutlar’ı aynı kefeye koymasınlar. Mahmutlar İlçelik beklerken, hükümetin gazabına uğrayan koskoca bir metropol şehirdir. Bu büyüklüğümüzü artık her zaman kabul etsinler, sadece seçim zamanı Mahmutlar’da 20 bin seçmen varmış demesinler”açıklaması yaptılar.
DEMİRTAŞ’A YEDİ TRİLYON’LUK DÜĞÜN SALONU
Alanya Belediyesi tarafından yapımına başlanan Demirtaş Düğün Salonu ve Kültür Merkezi inşaatında çalışmalar tamamlandı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in talimatıyla Demirtaş Mahallesi için hazırlanan Düğün Salonu ve Kültür Merkezi projesinde sona gelindi. İnşaatı tamamlanan düğün salonunun önümüzdeki günlerde açılması bekleniyor.
1000 kişilik olan salon engelli kullanımına uygun olarak tasarlandı. Demirtaş ve 23 mahalleye hizmet verecek olan düğün salonunun içinde nikah salonu ve kütüphanede mevcut.
Kapalı otoparkı da bulunan Demirtaş Kültür Merkezi ve Düğün Salonu içinde düğün salonu, nikâh salonu, gelin damat odası, mutfak ve tuvaletler yer alıyor.  Ayrıca kültür merkezi olarak da kullanılacak olan binada toplantı, kongre, seminer salonlarında çeşitli sosyal aktiviteler de yapılabilecek.4 milyon(TİRİLYON) 321 Bin TL’ye ihale edilen Demirtaş Kültür Merkezi ve Düğün Salonu çevre düzenlemesi ve sosyal donatı alanlarıyla birlikte 7 milyon (TRİLYON) TL’ye mal oldu.

Önceki İçerikŞahin Muhtar Memnun
Sonraki İçerikTesis müjdesi