Haber / Mesut İlhan

Elektrik Faturalarına gelen zamlar karşısında halk isyanını sosyal medyadan paylaştı. İsyan edenler de vardı küfür edenlerde.

GEÇTİĞİMİZ hafta Elektrik faturalarına gelen zam vatandaşları çıldırttı. “Geç gelen faturalara kota aşımı ve yeni gelen zamlarda binince faturalar ikiye katlandı” diyen vatandaşlar, sosyal medyadan sitemli ve küfürlü paylaşımlar yapmaya başladılar.

HALK İSYANLARDA

Sosyal medyadan Hasan Görgün isimli bir esnaf gelen fahiş fiyatlı elektrik faturasını görünce hemen isyanını sosyal medyaya taşıdı. Görgün, “Holding mi lan burası a.k. çocukları bu soygun değil de ney?” diye sorarken, Tevfik Dikmenli isimli esnaf, ‘CK Allah belanızı versin. Koca yaz sezonu boyunca bu kadar fatura gelmedi. Bu ne zam? Bu fırsatçılığa kim dur diyecek?” diye sordu. Mustafa Sönmez isimli vatandaş, “Allah rızası için biraz merhamet. Sizde hiç vicdan yok be imansızlar” dedi. Hayri Hastürk isimli vatandaş, “Az kaldı elektrik faturası ödemek için bankadan kredi çekeceğimiz günlere” derken, Tevfik Uyar adlı vatandaş, “Bu da mı Euro’ya bağlı. Yetkililerin bu işi araştırması gerek herkes film fırıldak peşinde” dedi.