Mahmutlar’da yaklaşık 2 yıldır araç sahiplerinin bilgisi dışında trafik cezası yazan Fahri Trafik Müfettişine Mahmutlar halkı isyan bayrağını açtı. Fahri Trafik Müfettişi tarafından, Özlem Ecem Uysal adlı kişiye 8 ayda 34 defa, son iki ayda 12 defa ceza yazıldı.
Mahmutlar’da bulunan Trafik Müfettişi çeşitli bahanelerle araçlara hiç durmadan ceza yazıyor iddiası gündemde. Her gün esnaflar tarafından konuşulan bu konu Mahmutlar halkını adeta çileden çıkardı. Bu güne kadar aynı konu ile ilgili defalarca haber yapmıştık. Yeni ceza haberlerinin ardı kesilmiyor.
AYNI KİŞİYE SEKİZ AYDA 34 CEZA KESİLDİ
Mahmutlar Vatan Caddesi üzerinde Emlak sektöründe uğraş veren Özlem Property Emlak sahibi Özlem Ecem Uysal’a 8 ayda 34 Trafik cezası yazıldı. Uysal, “Aracım serviste iken aynı tarihte ceza yazıldı elimde belgem var. Trafik Müdürlüğü’ne gittim ‘önce ödeyin sonra itiraz edersiniz, itirazları da Antalya’ya yapacaksınız’ dediler” dedi.
UYSAL: “BENİ ÇİLEDEN ÇIKARDI”
“Kovid-19 virüsü döneminde tüm halk olarak zor günler yaşamaktayız.
Pandemi bütün sektörlerde olduğu gibi emlak sektörüne de çok zor anlar yaşattı.
Bu zor günlerde daha önce araçlarıma Fahri trafik polisi tarafından rastgele cezalar yazılmaya başlanmıştı ama bu son trafik cezası beni çileden çıkardı” dedi.
UYSAL, “ARABAM ALANYA SERVİSTE İKEN MAHMUTLAR’DAYMIŞ GİBİ CEZA YAZILDI”
Uysal, “33 İle başlayan Plakalı Aracıma Alanya merkezde bakım İçin bıraktığım servisteyken bile Mahmutlar bölgesinde olmayan aracıma cezai işlem uygulanmıştır. Aileme ve tarafıma yapılan bu haksız cezalar gerek maddi gerek manevi olarak bizi yıpratmış durumdadır. Bu cezalardan dolayı sosyal haklarımdan mahrum bırakılmak üzereyim korkudan panik atak durumunda kalarak psikolojik’ men yıprandım trafiğe çıkmaktan korkar duruma geldim” açıklamasında bulundu.