Mahmutlar’daki internet sorununa FibimNET çözüm oldu. Vatandaşlar yavaş ve ulaşımı sık sık kesintiye uğrayan internet ağını FibimNET ile değiştirmeye başladı.
Güvenay Holding bünyesinde telekomünikasyon hizmeti sağlayan FibimNET, hizmet sağladığı illere bir yenisini ekleyerek Alanya’yı da fiber internet alt yapısı ile tanıştırdı. Ülkemizin geniş bant internet ağının gelişmesine katkı sağlamayı, hedefleyerek bir projeye daha imza attı.
FibimNet, BTK onaylı bir İSS ( internet servis sağlayıcı ) olmasının yanı sıra Türkiye genelinde 15.000 km yi aşan fiber alt yapı deneyimi ile de Türkiye de hizmet veren sayılı altyapı servis sağlayıcı firmaların arasına girmeyi başarmıştır.
Fiber internetin diğer internet hizmet türlerinden daha hızlı olması ve ayrıca fiber optik kablolarla simetrik bağlantı imkanını sağlaması sebebiyle tercih ve yatırım sebebi olmaya devam etmektedir.
FibimNet, FTTH (Eve kadar fiber) altyapısı kurarak uçtan uca fiber ile GPON teknolojisini kullanarak abonelerine internet hizmeti vermektedir. Bireysel ve kurumsal abonelerine 5 Mbps’den 1000 Mbps hıza kadar internet hizmeti verebilmektedir. Mahmutlar Post Gazetesi olarak FibimNET’in bölgemize hayırlı olmasını temenni ederiz.