Çerşici yükündeki malı çığırır. Bende gazeteci olarak Mahmutlar, Kargıcak ve Kestel için yazıp çizeceğim. Beldelerimizin menfaati, her şeyden daha önemli. Beldelerimizi önemsemeyenler elbette rahatsız olacaklar. Sayın başkan Ali Çelik, ‘Niçin diğer beldeleri eleştirmiyorsun da sadece Çilekeş’i eleştiriyorsun?’ demiş ya…
Kargıcak ve Kestel Belediye Başkanları kılı kırk yararak, sineğin kanadındaki yağı çıkartıp, imkansızlıklarına rağmen beldelerine hizmet ediyorlar. Eleştirilecek yanları yok da ondan eleştirmiyorum.
Mahmutlar büyük şehir gibi akarları olan sadece bu akarları iyi yönetip, derenin taşı ile derenin kuşunu vuran bir yönetici olmadığından eleştiriyorum Çilekeş’i…
Fırtınalar denizi sevmeye engel olabilir mi? Elbette olamazlar.
O zaman Mahmutlar’ı sevmemize kim engel olabilir?
“İnsan ölür, kalır eseri, eşek ölür, kalır semeri” diye bir atasözü vardır. Koskoca 3 yıl geçti Çilekeş yönetiminin üstünden. Elle tutulur, gözle görülür ne hizmeti var, Çilekeş yönetiminin.
En önemli yatırımı sahil projesi, o da yanlışlarla dolu. Her ortamda sahilin olumsuzlukları konuşuluyor ama kimse basına çıkıp, ‘kaba saba bir projedir’ demiyor yani yorum yapmıyorlar. Çünkü herkes kendi kuyruğunu düşünüyor.
Mahmutlar’daki sahil ucubesi siyasetçileri ve yatırımcıları pekte ilgilendirmiyor.  Bu güne kadar hiçbir siyasi ve yatırımcının sahil ile ilgili olumlu veya olumsuz bir tek kelime bir açıklama yaptığına şahit oldunuz mu? Ama kendi aralarında sahilin çok kötü yapıldığını bol bol konuşuyorlar. Oysa halkımızın yaşadığı yer ile ilgili endişeleri var, sahilin ne kadar kötü olumsuz meterallerle dolu olduğunu, her ortamda her platformda dile getiriyorlar. Çilekeş, ‘Mahmutlar gerdanlığını takacak’ demiş ya. ‘Sahte ve pahalı bir gerdanlık’ desek daha doğru olmaz mı?
Çilekeş döneminde Cadde ve Sokaklar yazın toz deryası, kışın çamur furyası değil mi?
Çilekeş bu konuda halkımız memnun diyebilir mi? Mahmutlar’daki esnaf için şunu, bunu yaptık, esnaf çok kazanıyor diyebilir mi? Çilekeş, cazibe merkezi oluşturduk, halkımız ve turist misafirlerimiz Mahmutlar’dan, Alanya’ya gitmeyecek diyebilir mi?
Elbette Belediye belirli görevlerini rutin şekilde yapacaktır. Önemli olan kalkınmada gözle görülür, devrim niteliğindeki yükselişe ayak uydurmaktır. Bu yükselişe ayak uyduramazsan başarıdan söz edebilir misin?
Belediye açık, şeffaf olmak zorundadır. Çilekeş yönetiminin, ‘kontörlü su sayacını tek bir elden satılacak’ dayatmasını unutmuş değildir bu halk.
Belediye’nin 5 meclis üyesinden 4’ü denetleme raporuna red vermişlerdir. Bu 4 kişiden 2’si CHP Belediye Meclis üyesidir. Sadece CHP’li Mustafa Şimşek ‘evet’ demiştir. Bu evet sayesinde bugünkü Belediye Başkanlığı koltuğuna oturmuştur. Bal tutan, parmağını yalar hesabı.
Başkan ve meclis üyelerini bir daha uyarıyorum. Mahmutlar Belediyesi’nin soyulmasına müsaade etmeyin. Abartılmış faturalarla, uyduruk fiyat tekliflerini kontrol edin, burada sadece Belediye Başkanı sorumlu değil, ilgili birim amirleri de seyirci kalırsa, o da soyan kadar vebal altında kalacağını bilmelidir. Kamuda doğmamış bebeğin yetim hakkı vardır.
Bu güne kadar sahil bordür taşının yüksekliği hariç hiçbir habere yalanlama cevabı gelmedi. Karayolları sadece Mahmutlar’a, Kestel’e ve Kargıcak’a mı bu uygulamayı tabi tutuyor acaba? Alanya, Oba ve Tosmur Karayolu’ndaki kenar ve orta refüjdeki bordür taşlarına bakar mısınız lütfen, bizimkinin tam yarısı kadar.
Bu güne kadar maalesef gazetemiz hep haklı çıktı. ‘Maalesef’ diyorum keşke haklı çıkmasaydık da Mahmutlar’ın menfaatleri için biz hep yanılsaydık.
Biz Mahmutlar Post Gazetesi olarak lakırdı yapmıyor, sadece gerçekleri kamuoyuna sunuyoruz. Okuyucularımızdan aldığımız övgü dolu sözler her gün bizim daha da güçlendiğimizin bir göstergesidir.
Ali Çelik 3 yıl önce, ‘Ben rozetimi çıkardım, artık tüm Mahmutlar’ın Belediye Başkanıyım’ demişti. Hemen ardından kendisine oy vermeyen Belediye personellerini işten çıkarmış, işe ihtiyacı olmayan onlarca zengin ailelerden personeller almıştı. Bunlar unutulur mu? Seçimde bol bol vaad vereceksin, hiçbirini yerine getirmeyeceksin. Gazeteye yazdığım zaman da, ‘diğer Belediye Başkanlarını niçin eleştirmiyorsun?’ diyeceksin. Yok, öyle yağma. Gazeteci mesleğini, Belediye Başkanı hizmetini yapacak. Evet, Çilekeş sadece CHP rozetini çıkardı, “Yanlışsam, yanlış” deyin. “Kör bile düştüğü kuyuya, bir daha düşmez” anlaşıldı herhalde.

Önceki İçerikHER 18 MART’TA İÇİM ÜRPERİR
Sonraki İçerikJandarma: Kimsesizlerin kimiyiz