Temmuz ayının ilk günü gibi sıcak bir meclis oturumu yaşandı. Belediye Başkanı Ali Çelik festival programı için Mahmutlar’a gelen Polonyalı kardeş şehir belediye başkanları ve meclis üyeleri ile Denizli’nin Pamukkale beldesine gitmesinden dolayı meclisi CHP’li meclis üyesi Mustafa Gezen yönetti. Meclis oturumu bittikten sonra sohbet toplantısında tanıdık bir sima meclis salonunun misafiriydi. Bu misafir Türkiye’de Deniz Fenerini ilginç yöntemlerle boykot eden Ferhat Gedikli’den başkası değildi. İzin isteyerek meclis başkan vekili Mustafa Gezen’e “Baz duyumlarımı aktaracağım. Halk ekmek büfelerinde halkımız emek bulamıyor. Bunun nedeni halk ekmeği üreten fırın, otellere ekmek ürettiği için yeterince ekmeği halk ekmek büfelerine getirmiyormuş. Ben bu bilgiyi halktan değil, hak ekmek büfelerinde çalışan bir emekçiden aldım. Daha sonra pazar yerlerindeki tekstil tezgahları neden açılmadı. Duyduğuma göre belediye yetkilileri rüşvet istemiş. Pazarcılarda vermemiş bu yüzden açılmamış. Sebze ve meyve satan pazarcıda bundan rahatsız” deyince hep birlikte meclis üyeleri “bu rüşvet sözcüğü büyük itham kim istemiş” diye yüksek sesle Gedikli’ye yüklediler. Başkan vekili Hasan Kısa yerinden kalkarak “sen önce bunu belgele diyerek” Gedikli’ye karşı tepki gösterdi ve salonu terk etti. Gedikli sözlerini şöyle sürdürdü “Bu ülkede mide ile beyin yer değiştirmiş. Doyumsuz insanlar türemiş. Ülkenin her yeri rüşvet olmuş. Ülkeyi bu hale getirenler suskunlardır” dedi. Bu sözler üzerine Abdullah Pişkin, Erdal Uslu ve Emre Şekerci ayağa kalkarak “Bu ülkenin neresinde rüşvet var” diyerek Gedikli’ye tepki gösterdiler. Meclis üyeleri “Ülkeyi karıştırma, sen Mahmutlar’a bak burayı CHP yönetiyor” dediler. Bu sözleri duyan CHP meclis üyesi İbrahim Sayar “burayı yönetenler CHP’li değil” diyerek AKP’li meclis üyelerine çıkıştı. Temmuz meclisine Gedikli damgasını vurdu. Tüm meclis üyelerinin harekete geçmelerine sebep oldu.
ŞİMŞEK DOĞRUSUNU SÖYLEDİ
CHP’li Belediye Başkan Yardımcısı MHP’li Mehmet Çatal’ın sorularına açıklıkla cevap verdi. Çatal “Pazar yerinde don gömlek yırtık malı satan pazarcı esnafı neden tezgahlarını açamıyorlar” şeklinde meclis başkanı Mustafa Gezen’e bir soru yöneltti. Gezen “bu sorunun muhatabı Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Şimşek’tir o cevaplasın” dedi.
Şimşek kendine has gülümsemesiyle “Valla Çatal öyle bir soru sordun ki” dedi ve soruyu cevaplamaya başladı. “ Dört günlük uluslar arası dans gösterisi için pazarcıdan Pazar açılabilmesi için para talep edilmiş. Pazarcıda tezgah açmamış. Onun için Pazar yerlerini açtırmıyoruz” dedi. Şimşek hiç yalpalamada doğruca olanı biteni anlatı ve meclis üyelerinin takdirini kazandı.
ÇATAL: SAHİL PİSLİK İÇİNDE
MHP Meclis Üyesi Mehmet Çatal temmuz meclisinde “Sahil büfelerinin alt tarafları ve çevresi hariç her tarafı pislik içinde, naylon plastik ve karpuz kabukları ile her taraf pislik içindedir. Altgeçitler geçilmez durumda. Bu şekilde mi turizm yapacağız. Sahilde mutlaka her hafta en az bir defa temizlik yapılmalıdır.” dedi.
ÇATAL: SARIMUT İŞGAL EDİLMİŞ
MHP Meclis Üyesi Mehmet Çatal kısmen Mahmutlar’ın yaylası olan Sarımut yaylasının işgal altında olduğunu meclis üyelerine anlattı. Birileri tarafından sürülüp imar ediliyor dediği alanlarda tünellerin açılmaya başlanacağı şu günlerde, bu yerlerin bu yerlerin değerleneceği için bu girişimlerin yapıldığı biliniyor.

Önceki İçerikBravo Norveçliler’e
Sonraki İçerikBalık baştan kokmuş