Türkiye’nin 81 ilini dolaşarak Deniz Feneri davasını protesto eden Ferhat Gedikli isimli vatandaş Kocaeli’ne gelerek eylem yaptı.
Türkiye‘nin 81 ilini dolaşarak Deniz Feneri davasını protesto eden Ferhat Gedikli isimli vatandaş Kocaeli‘ne gelerek eylem yaptı.
Alanya‘dan yola çıkan Ferhat Gedikli isimli şahıs, Deniz Feneri davasına tepki göstermek amacıyla il il dolaşarak eylem yapıyor. Eylemlerine ara vermeden şehir şehir dolaşan Gedikli, Sakarya’dan sonra Kocaeli‘ne geldi. Eylemci Gedikli, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Emin Andız’ın verdiği gemici fenerini de hediye olarak aldı. Gedikli, şimdiye kadar topladığı 81 gemici fenerlerini başbakanlık binası önüne bırakmayı planladığını açıkladı. Eylemini SabriYalım parkında gerçekleştiren Gedikli eylem aksesuarlarını burada giyerek açıklamasını yaptı. Deniz Feneri Derneği’nin inanç sömürüsü yaptığını ifade eden Gedikli, Maun Suresi’nden 4, 5, 6 ve 7. ayetleri okudu.
Gedikli, Deniz Feneri Derneğinin din sömürüsü ile insanların yardım etme duygusunu yok ettiğini iddia etti. İnsanların dini duygularını sömürerek toplanan paraların bazı kişilerin zimmetine geçirdiğini iddia eden Gedikli, “Maalesef bu insanlar korunmaktadır.Almanya‘dakiler hapiste Türkiye‘dekiler korunuyor ve lüks içinde yaşıyor. İnsanlardan aldıkları zekat ve kurban paraları ile hayatlarını yaşıyorlar. Bende Muammer Aksoy‘un katledilişinin yıl dönümü olan 31 Ocak’ta bu eylemime başladım. İl il dolaşarak gemici fenerlerini topluyorum. Böylece insanların dikkatlerini bu yöne çekmek istiyorum” dedi. Gedikli yaptığı eylem sonrası Edirne’ye gideceğini söyledi.

Önceki İçerik13 Mavi bayrak aldık
Sonraki İçerikPlajda patlama