15. Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreşleri bu hafta sonu Cumartesi- Pazar günü gerçekleşiyor. 20-21 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan etkinlikte, Türkiye’nin yakından tanıdığı ünlü sanatçı Cengiz Kurtoğlu ve klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici sahne alacak.
ÜNLÜ PEHLİVANLAR GELİYOR
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreşleri, bu yıl 15. kez hayat bulacak. 20-21 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan güreş festivalinde birbirinden ünlü pehlivanlar kol bağlayacak. Festivalin ilk günü olan 20 Temmuz Cumartesi gecesi de dev bir konser yapılacak. Sahnede ise fantezi müziğin güçlü sesi Cengiz Kurtoğlu ve klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici olacak. Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne katılacak olan on binlerce vatandaş, ücretsiz halk konseri ile coşacak.
MAHKOD YABANCILARI GÖTÜRECEK
Her yıl olduğu gibi Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği (MAHKOD) Mahmutlar’da yerleşik yaşayan yabancı uyruklu vatandaşları Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşlerine götürecek. Mahmutlar Post Gazetesine açıklamalarda bulunan MAHKOD Derneği Başkanı Gazeteci Mesut İlhan,“MAHKOD Derneğimizin amacı Mahmutları ve bölgemizi turizmde, sporda, etkinliklerde ve sanat faaliyetlerinde tanıtmaktır. Derneğimiz Kurulduğu günden beri Mahmutlar ve bölgemize bu doğrultuda çalışmalar yaptık ve övgüler almaktayız. Gökbel Güreşleri bu faaliyetlerimizden biridir. MAHKOD olarak Mahmutlar ve bölgemizde yerleşik yaşayan yabancı uyruklu vatandaşları Gökbel yağlı Pehlivan güreşlerine götürerek Ata sporumuz yağlı pehlivan güreşlerini izlettirmek ve yayla kültürümüzü yaşatmaktır. Her yıl Sponsor olduğumuz bu etkinliğe bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu duyuruyoruz” açıklamasında bulundu.