25 Ağustos cumartesi akşamı gerçekleştirilen Göktepe 13. Sıla Festivali gurbette yaşayan Göktepelileri bir araya getirmeye vesile oldu.
Turizm ve Kültür Bakanlığının katkıları ile gerçekleştirilen Göktepe 13. Sıla Festivali yapıldı.
Şenlik Göktepe Çevresini Koruma Derneğinin (GÖKÇED) doğaya keklik, sülün ve Göktepe çayına ördek, kaz ve alabalık bırakmasıyla başladı. Festival, doğa yürüyüşünün ardından misafirlere yemek ikramı ve hizmete yeni açılan belediye hizmet binasını açılış töreni ile devam etti.
Festivalin akşam programının konuşma yapan Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün yöreye her geldiğinde farklı yatırımlarla karşılaştığını açıklayarak “Göktepe Belediye Başkanı Bayram Şahin, en çok telefonla arayarak ve bizzat Ankara’ya gelerek bizlerden hizmet isteyen belediye başkanlarının başında gelir. Bizlerde elimizden gelen imkanları bu güzel beldemize aktarmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu kadar çalışkan bir başkanınız olduğu için gurur duymalısınız” dedi.
Göktepe Belediye Başkanı Bayram Şahin’de konuşmasına Yunus Emre’nin “İncitme Gönül” isimli şiiriyle başlayarak, “Sıla şenliği aracılığı ile yurt içinde ve yurt dışında bulunan tüm Göktepeliler ile yerel idareciler ve siyasetçileri bir araya getirerek Göktepe’nin sorunlarına çözüm bulmak ve beldemizi daha da geliştirmek istiyoruz” dedi. Daha sonra yöresel sanatçı Daranlı Mustafa’nın konserinden sonra sahne alan Türk Halk Müziği Sanatçısı Zeynep Başkan birbirinden güzel türküleri ile Göktepelilere unutamayacakları bir gece yaşattı.
Ayrıca Başkan Şahin Göktepe’nin yöresel sanatçısı merhum Nebi Kaya’yı (Nebicik) da yad ederek, onunla özdeşmiş “sarı yaylam” isimli türküyü de Zeynep Başkan ile birlikte seslendirdi.

Önceki İçerikCandan'a Alanya spor forması
Sonraki İçerikPlajlar cıvıl cıvıl