Geçtiğimiz hafta Cumartesi günü Mahmutlar Belediye Düğün Salonunda Mahmutlar Belediyesi tarafından göz hastalıkları semineri düzenlendi.
Mahmutlar Belediye Düğün Salonunda Mahmutlar Belediyesi tarafından düzenlenen seminere Başkan vekili Hasan Kısa, Başkan Yardımcısı Mustafa Şimşek ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Prof. Dr. Yusuf Akar’ın sunduğu Göz Hastalıkları konulu seminerde, göz arkasında sarı nokta hastalığı ve Şeker hastalarında göz içi kanamaları konularına yer verildi. Seminere katılan vatandaşlar Prof. Dr. Yusuf Akar’ı ilgi ile izlerken bir yandan da göz hastalıkları ile ilgili sorular sordular.
Bir diğer tedavinin ise bol bol somon balığı, yeşillik ve sebze tüketilmesinin sarı nokta hastalığına iyi geldiğini belirtti. Ve bu hastalığa karşı korunmak için güneşe karşı şapka takılması ve güneş gözlüğü takılmasının da iyi bir çözüm olduğunu belirtti. Ayrıca diğer bir konu ise sigara kullanmanın da göz hastalıklarına davetiye çıkardığını belirtti. Vatandaşların sorularını eksiksiz bir şekilde yanıtlayan Prof. Dr. Yusuf Akar’a, Belediye başkanı Ali Çelik adına, belediye başkan vekili Hasan Kısa tarafından teşekkür plaketi verildi. Bilgilendirme toplantılarının devam edeceğini vurgulayan başkan vekili Hasan Kısa, “vatandaşlarımızın bilinçlenmesine katkı sağlamak amacıyla organize ettiğimiz bilgilendirme toplantılarına devam etmekteyiz. Yapmış olduğumuz organizasyona duyarlılık gösterip seminere katılan vatandaşlarımıza ve bizleri kırmayıp vatandaşlarımızı Göz Hastalıkları konusunda bilgilendiren Prof. Dr. Yusuf Akar’a çok teşekkür ediyorum. Bilgilendirme toplantılarımız devam edecektir” dedi.
Haber: Resul BAŞ

Önceki İçerikRus bayan boğuldu
Sonraki İçerikPortakal şehri renk getirdi