Mahmutlar Belediyesi Fen işlerinin yaptığı çevre düzenleme işlerindeki başarısızlığı kamuoyunda sürekli bir şekilde eleştiriliyor. Başta Belediye başkanı Ali Çelik olmak üzere Fen işlerinden sorumlu maaşlı Belediye Başkan yardımcısı Mustafa Şimşek ve Fen işlerinden sorumlu birim amirleri yapılan işlerin çevreye uyumlu olmadığı, gelişi güzel yapıldığı ve ‘ben yaptım oldu bitti’ diyerek hiçbir denetime tabii tutulmadığı konusu Mahmutlar halkı tarafından sürekli dile getiriliyor.
‘CHP’YE OY VERDİĞİM İÇİN PİŞMANIM’
Geçtiğimiz hafta bir okurumuzun sahilde gezerken cep telefonuna kaydettiği resim Mahmutlar’ın nasıl yönetildiğini gözler önüne sermeye yetiyor. Okurumuz, ‘Ben Cumhuriyet Halk Partili bir kişiyim. Uzun yıllardır Mahmutlar’da ikamet ediyorum. Mahmutlar’da en son yerel seçimlerde CHP’ye oy vermiştim. Şu anda CHP’ye oy verdiğim için binlerce pişmanım, artık ‘CHP’liyim’ diyemiyorum bundan önceki belediye başkanı CHP’li olmadığı için oy vermemiştim yerel seçimlerde partiye değil, iş yapan kişiye oy vermek gerekiyormuş bilememişim binlerce pişmanım” dedi.
“ŞİMŞEK, AVRUPAİ KENT OLUYORUZ” DEMİŞTİ
Mahmutlar Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Şimşek Alanya’da günlük yayımlanan bir gazeteye verdiği demeçte, “Mahmutlar Avrupai bir kent oluyor. Sahil projesini 5,5 milyon TL gibi bir fiyata bitirdik” açıklaması Mahmutlar’da yaşayan vatandaşların tepkisini çekmişti. Okurumuz Mahmutlar Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Şimşek’e de eleştirilerde bulundu, okurumuz “Mustafa Şimşek boş boş konuşuyor. Hadisi şerifte yazdığı gibi ‘İnsanların en tehlikelisi layık olmadığı makamlara getirilmesidir.’ Belediye Başkanları, Başkan yardımcıları ve birim amirleri önce yaptıkları görevin ne anlama geldiğini ve ağırlığının farkında olmalılar. Yöneticilik koltukta oturmak ile değil, sahaya inip yapılan işleri denetlemek ve eksiklerini gidermekle olur. Sadece ‘Partinin meclis üyesi maaş alsın’ diye göreve gelenler Mahmutlar modern kent oluyor açıklaması yaparlar, fakat başta CHP’li ben olmak üzere bu yalana sadece gülerler” diyerek açıklamalarda bulundu.

Önceki İçerikKaba inşaatı bitti
Sonraki İçerik1 Mayıs coşku ile kutlandı