Mahmutlar Cumhuriyet Mahallesi Mehmet Çakır Caddesi’nde bulunan Malibu Restaurant sahibi Ahmet Aslan iyi bir Galatasaray taraftarı olarak, koyu Fenerbahçeli olan Gazetemiz sahibi Mesut İlhan’a Galatasaray forması hediye etti.
Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki şampiyonluk maçını İstanbul’a giderek 42 bin fener taraftarının arasında izleyen Malibu Restaurant sahibi Ahmet Aslan, “Galatasaray’ın şampiyonluğunu canlı canlı izlemek için Saraçoğlu stadına girdim, yanımda hiç tanımadığım Fenerbahçeli taraftarlara Galatasaraylı olduğumu söyledim. Onlarda beni bağırlarına bastılar, beraberce maçı izledik. Fenerbahçe taraftarına hep farklı bakmıştım ama hepsi iyi niyetlilermiş onun için Mahmutlar’da koyu Fenerbahçeli olarak tanıdığım Mesut bey’e şampiyon Galatasaray formasını hediye olarak veriyorum” dedi.
Aslan, “Fenerbahçe stadında Fenerbahçe atkısıyla fener marşları söyledim. Benim Galatasaraylı olmama rağmen hiçbir tepki göstermediler. Fenerbahçeli tüm taraftarları tebrik ediyorum. Maç bitti şampiyon olan Galatasaray’ı alkışladılar, tebrik ettiler. Maç esnasında bazı taraftarların sahaya çakmak atmasını hep birlikte eleştirdiler. Hiçbir taraftar Galatasaraylı futbolculara kötü bir tezahürat yapmadı. Çıkan olaylar Galatasaray takımına karşı değildi. Bir polisin bir taraftarın başına tekme atmasından dolayı olaylar başladı. Bir Galatasaraylı olarak Fener taraftarı ile gurur duydum. Tüm Fenerbahçelileri kutluyorum” dedi.
Galatasaraylı Ahmet Aslan’ın sözlerini duyan Fenerbahçeli gazeteci Mesut İlhan, Aslan’a çok mutlu olduğunu ifade ederken, ezeli rakibin taraftarının söylemleri karşısında duygulandı. İlhan, “Galatasarayın haklı şampiyonluğunu kutluyorum. Galatasaraysız ve Fenerbahçesiz bir Türkiye ligi düşünülemez. Galatasaraylı Ahmet Aslan’ın anlattığı bu anı, beni çok mutlu etti. Bu anının unutulmaması için bana hediye ettiği Galatasaray formasını en iyi şekilde saklayacağım” dedi.

Önceki İçerik“Katılmayanlara gönül koydum”
Sonraki İçerik“İlçe olmalyız”