altso124 Nisan 2018 tarihinde yapılacak olan ve sonucu merakla beklenen ALTSO seçimleri Mahmutlar’da birinci gündem haline geldi. Mehmet Şahin mi? Mustafa Tuna mı?’ kazanır sorusu ile birlikte adayların Mahmutlar için ne projeleri var. ALTSO üyeleri için her iki adayın Mahmutlar projelerini sizlere sunuyoruz.
TUNA’DAN MAHMUTLAR’A
Mahmutlar’a yapacağı projeleri bir bir Mahmutlar Post Gazetesi sahibi Mesut İlhan’a aktaran ALTSO Başkan adayı Mustafa Tuna;
100 ile 1000 ilçe projesi çerçevesinde Mahmutlar’ın ilçe yapılması için gerekli tüm çalışmaları ivedi bir şekilde yapacağız.
Turizme zarar veren deniz taşları için kum tutucu mendirek sistemi projesini uygulamaya koymak için ALTSO olarak çalışmalar yapacağız.
Çok amaçlı Kültür sarayı, Düğün Salonu, Tiyatro, sinema, kütüphane projesi ilk hedefimiz olacaktır.
Kapalı ve Açık Spor sahaları için Belediyeler ile Gençlik ve Spor Bakanlığı ile çalışmalar yapılacak.
Ticaret Odası olarak ‘Kredi Kooperatifi’ kuracağız. Üyelerimizin kredi kullanmasını sağlayacağız. Bu konuda TOBB Başkanı RıfarHisarcıklıoğlu ile çalışmalar yapacağız.
Geçen dönem taahhüt ettiğim Mahmutlar’a Nüfus şefliği, tapu şefliği ve Noter gelmesi için çalışmalar yapacağım.
Eğitime destek vermek için Mahmutlar’a ikinci bir lise ve Fakülte kazandıracağım.
Tüm bu çalışmalarımız Mahmutlar ve bölgesine ticari ve sosyal kazanımlar sağlayacaktır. Mahmutlar’ın İlçe olmasını en yüksek duygularımla destekliyorum. Mahmutlar ve bölgedeki ALTSO üyelerine sevgi ve saygılar gönderiyorum. 4 Nisan’da yapılacak ALTSO seçimlerinde Mustafa Tuna ve ekibini destekleyeceklerine inanıyor ve güveniyorum” dedi.
ŞAHİN; MAHMUTLAR’I ÖNEMSİYORUM
Mahmutlar Yemen Kahvesi’nde 500 ALTSO üyesine yemekli toplantı düzenleyen ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, burada yaptığı konuşmada, “Mahmutlar Alanya ticaretinin %11’ini temsil ediyor. Mahmutlar’a daha önceki toplantıda Noter sözümüz vardı, boş durmadık bu süreçte Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürümüz Feyzullah Taşkın’ı ziyaret ettik ve daire Başkanlığına Noter’in gelmesi için talimatı verdirdik. Alanya’ya nasıl turizm Yüksek Okulu ve Alaaddin Keykubat Üniversitesini kazandırdıysak Mahmutlar’a da bir fakülte kazandıracağız. Noter ve Fakülte bizim sözümüzdür. Denizin taşlarının kırılmasına yasal mevzuat izin vermiyor. İskele yapılmasına izin var. Arkadaşlarımızla birlikte bir çalışma yapacağız olağan üstü hallerde olağan üstü maddeyle bir çözüm üretmeye çalışacağız ama söz vermiyorum” dedi.
Mahmutlar’da bulunan Yemen Kahvesi’nde ALTSO üyesi Mahmutlar’lı işadamı Mustafa Sönmez ALTSO üyelerine bir yemekli toplantı organizasyonu yaptı. Bu toplantıya katılan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin Mahmutlar’a önemli sözler verdi ve Mahmutlar’ı önemsiyorum” dedi.
NOTER EN KISA ZAMANDA GELİYOR
Şahin, “6 ay önce yine burada sizlere Noter ile ilgili biz sözüm vardı. Bu süreçte boş durmadık. Ankara’ya giderek Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürümüz Feyzullah Taşkın’ı ziyaret ettik ve Daire Başkanlığına Noter’in gelmesi için talimatı verdirdik. Mahmutlar ve Konaklı’ya en kısa zamanda Noter’i getireceğiz” dedi.
MAHMUTLAR’A FAKÜLTE AÇILMALI
Şahin, “Fakülteyi Mahmutlar gerçekten hak ediyor. Mahmutlar şuanda Alanya Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin %11’ini kapsıyor. Bunun yanında Kargıcak, Kestel ve Demirtaş’ı da kattığımız zaman çok yüksek rakamlara çıkıyor. Ben Mahmutlar’ı önemsiyorum. Alanya ticaretinin %11’i Mahmutlar’da buraya Fakülte geldiği zaman ticaret daha da fazlalaşacak, her yer cıvıl cıvıl olacak . Nasıl Alanyaya turizm Yüksek Okulunu, Alaaddin Keykubat Üniversitesini kazandırdıysak Mahmutlar’a da bir Fakülte kazandırmak bizim sözümüzdür” dedi.
ŞAHİN, “DENİZİN TAŞI İÇİN SÖZ VERMİYORUM”
Mahmutlar’daki deniz kıyısındaki taşların kırılması konusunda yasa mevzuatı taşların kırılmasına izin vermiyor. Çevre Şehircilik Bakanlığı ile görüştüm iskele yapımına izin var. Arkadaşlarım ile birlikte bir çalışma yapacağız. Olağanüstü hallerde olağanüstü maddeyle bir çözüm üretmeye çalışacağız ama söz vermiyorum” dedi.
 

Önceki İçerikMAHKOD çalışıyor
Sonraki İçerikADALET