Hüseyin-Güney2014 yılından bu yana Büyükşehir Koordinatörü olarak mesai yapan Hüseyin Güney’in görevine İçişleri Bakanlığı talimatı doğrultusunda son verildiği açıklandı
İÇİŞLERİ Bakanlığı, 30 Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan tüm koordinatörlerin görevine son verdi. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “2014’te yürürlüğe giren Büyükşehir Yasası ile birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesi ilçelerde hizmetlerin halka en yakın noktadan sunulması amacıyla teşkilatlandı. İlçelerde, ilçe belediyeleriyle eşgüdümün sağlanması için koordinatörlükler kuruldu. Bu doğrultuda ilçelerde Büyükşehir Koordinatörlükleri ve şube müdürlükleri açıldı. Koordinatörler, çalıştıkları süre zarfında Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinin halka ulaştırılmasında ve halkın taleplerinin Büyükşehir’e iletilmesinde büyük bir gayret ve başarıyla hizmet verdiler. Ancak İçişleri Bakanlığı tarafından 2 Mart tarihinde çıkarılan yönetmelikle koordinatörlükler kaldırıldı ve bu karar 30 Büyükşehir Belediyesi’ne İçişleri Bakanlığı tarafından duyuruldu. Antalya Büyükşehir Belediyesi, 9 Mart Cuma günü  itibariyle koordinatörlerin görevine son verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, koordinatörlerle toplantı yaparak hizmet süresince gösterdikleri üstün gayret ve başarılardan dolayı teşekkür etti.
“TEBLİGATI BİZZAT TÜREL YAPTI”
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde 2014’ten bu yana koordinatör olarak görev yapan Hüseyin Güney, Yeni Alanya’ya yaptığı açıklamada, “Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde toplantı yaptık. İçişleri Bakanlığı’nın kararı tebliğ edildi. Artık koordinatörlük dönemi sona erdi.
GÜNEY “BAŞKA BİR GÖREVE GEÇEBİLİRİZ”
Bu Türkiye genelini kapsayan bir karar. Benim şahsıma yönelik özel bir karar değil. Biz elimizden geldiğince verilen görevi yerine getirmeye çalıştık. Bu süre içerisinde hem halkımızdan, hem de yöneticilerimizden teveccüh gördük. Bundan sonraki süreci takip edeceğiz, belki başka bir statü ile, başka bir sıfatla göreve devam da edebiliriz, devam etmeyebiliriz de. Şu an bu konuda alınmış bir karar yok. ” dedi.
 

Önceki İçerikHaberimiz ses getirdi
Sonraki İçerikAKP'de 'Savaş' sürüyor