Mahmutlar’da kapısı ve penceresi olmayan metruk bir binada yaşayan Güray Sarı’ya Mahmutlar Post Gazetesi’nin haberinden sonra yardım eli uzandı.

“Kızım engelliydi ve 1 ay önce hayatını kaybetti, kızım öldükten sonra vicdansız ev sahibi bu soğuklarda beni kapı dışarı attı. Bende bu kapısı, penceresi olmayan terk edilmiş binaya geldim” açıklaması yapan Denizli nüfusuna kayıtlı 58 yaşındaki Güray Sarı’ya komşuları ve Alanya Belediyesi sahip çıktı.

“YÜCEL 4 AY KİRASINI, BÖCEK İSE HERGÜN YEMEĞİNİ KARŞILAYACAK”

Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği (MAHKOD) Başkanı Gazeteci Mesut İlhan’ın gündeme taşıdığı Güray Sarı’ya yardım eli uzandı. Komşularının yardımı ile ayakta duran Sarı’ya Alanya Belediyesi 4 ay kira yardımı yapacağı öğrenildi. Aynı Zamanda Antalya Büyükşehir Belediyesi Güray Sarı’nın her gün yeme içmesini karşılayacak.

“KÖPEK KIZIMDAN YADİGAR ONDAN AYRILAMAM”

Alanya Belediyesi Fen işleri ekipleri Güray Sarı’nın eşyalarını yeni yaşam alanına taşıdı. Köpeğinin 1 ay önce vefat eden engelli kızından yadigar olduğunu açıklayan Güray Sarı, “Kiralık oturduğum ev sahibi beni bu soğuklarda kapı dışarıya attı. Burada soğukta günlerce yattım, ne kapısı var nede penceresi. Sağ olsun komşularım bana yardımcı oldular. Allah kimseyi benim düştüğüm duruma düşürmesin. Beni sosyal yardımlaşma müdürlüğü misafirhaneye götüreceklerdi fakat köpeğim yanımda olmayacakmış. Köpeğim benim kızımın yadigarı ondan ayrılamam” diye konuştu.