Ali Çelik yönetimine artık güven kalmadığının açık bir göstergesi daha ortaya çıktı. Yeşil alanı kaldıran meclis kararına CHP’li Murat Can ve İbrahim Sayar dava açtı.
AK Parti Mahmutlar Belde Başkanı Evren Çalışkan’ın elektronik e-posta yoluyla Alanya Kaymakamlığı’na gönderdiği dilekçeden sonra CHP Mahmutlar Belediye Meclis üyeleri Murat Can ve İbrahim Sayar söz konusu yere iptal davası açtılar. CHP’li her iki meclis üyesi Mahmutlar Belediye Meclisi’nden geçen bu önergeye red vermişlerdi.
TADİLAT AKLIMA YATMADI
CHP’li Mahmutlar Belediye Meclis üyeleri Murat Can ve İbrahim Sayar, ‘yeşil alanın kaldırılması talebi aklımıza yatmadı. Onun için mecliste bu öneriye red oyu verdik, bu kararımızdan dolayı gönlümüz çok rahat’ açıklaması yapmışlardı.
ÇALIŞKAN: NEYİN KARŞILIĞI
AK Parti Mahmutlar Belde Başkanı Evren Çalışkan’ın basına yaptığı açıklamalarda, “Bu karara kamuoyu adına itiraz ediyorum. Belde de yeşil alan niçin kaldırılıyor? Buna bir anlam veremedim, burası yeşil alandan çıkartılıp, bir otelciye mi satılacak yoksa bir müteahhide mi verilecek?  Pazarlığın kiminle neyin karşılığında yapıldığını ilgililer kamuoyuna açıklamalıdır” dedi.
VALİLİKTEN ÖN İNCELEME
AK Parti Mahmutlar Belde Başkanı Evren Çalışkan, Mahmutlar Belediye meclisinin belediye hizmet binasının sahil tarafındaki yeşil alanın belediye meclisinin almış olduğu 9 Mayıs 2012 tarih ve 37 sayılı İmar planı tadilat kararı 3194 sayılı imar kanununa usul ve mevzuatına aykırıdır. Bu kararda kamu yararı gözetilmemiştir diyerek Alanya Kaymakamlığına şikayette bulunmuş. Bu e-postayı değerlendiren Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan Antalya Valiliğinden ön incelenmesi görevlendirilmesini takip etti.
DENETLEME RAPORUNA RED VERMİŞLERDİ
2011 yılı denetleme raporunu hazırlayan 5 meclis üyesinden 2 isim olarak öne çıkan CHP’li Murat Can ve İbrahim Sayar, belediye hesap işlerindeki usulsüzleri ortaya koyarak kamuoyunun takdirini almışlardı. Kendi partilerine mensup belediye başkanının yeşil alanı kaldırma önerisine red verip, ardından dava açarak kamuoyunun olumlu ilgisini tekrar üzerlerine çektiler. Önergeye destek verenler CHP grubundan Ali Çelik, Hasan Kısa, Mustafa Gezen ve Mustafa Şimşek, MHP grubundan Ahmet Cebeci, Hüsamettin Sarısoy ve Mehmet Çatal, AKP grubundan ise hiçbir isim meclise katılmadı.

Önceki İçerikTalepleri ileteceğim
Sonraki İçerikDİM ÇAYI PİKNİK ALANLARI DENETLENİYOR MU?