Mahmutlar Halk Otobüsleri fiyat indirimine gidiyor. Okulların başlaması ile birlikte halk otobüslerinde Mahmutlar-Alanya arasında yapılacak otobüs yolcuları normal müşteri  2 TL, öğrencilerin ise 1 TL ödeyeceği öğrenildi.
Halk otobüsleri ile Mahmutlar Belediye Başkanı arasındaki sorunlar halka yaramaya başladı. Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’in Halk Otobüs Kooperatifinden usulsüz dört otobüs hattı istediği, halk otobüsleri esnafının ise bu usulsüz isteği reddettiği iddiaları kamuoyunda sürerken, Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’in Belediye Meclisine önerge sunarak beldeye önce 8 halk otobüsü almak için meclisten 1 milyon TL (eski para ile 1 trilyon) kredi almış, bu kredinin üzerinden 1 yıl geçtiği için tekrar meclis kararı alarak 1 milyon TL kredi olağan üstü mecliste gündeme gelerek onaylanmıştı. 1 milyon TL ile 8 otobüs alımı yapılacak iken bu otobüs sayısı altıya indirildiği mecliste konuşulsa da belediyenin alacağı otobüs sayısının 4 olacağı edindiğimiz bilgiler arasında yer alıyor.
1 milyonluk kredi isteği olağan üstü meclis gündeminde bulunmadığı için kredi alımında usulsüzlük olacağını söyleyen bazı meclis üyeleri, ‘İnatla murat olmaz. Mahmutlarda iki otobüs şu anda çalışıyor. Halk bu taşıma araçlarına ilgi göstermiyor. Halkımız Mahmutlar Halk otobüslerine ilgi gösteriyor. Belediye araçları zarar ediyor, boşuna bu paralar harcanmasın, yetim hakkı yenmesin” dediler.

Önceki İçerikGözünüz kör mü?
Sonraki İçerikAli baba’nın çiftliği mi, yağma Hasan’ın böreği mi?