2018 yılında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından karara bağlanan Mahmutlar Barbaros Caddesi Parkomat uygulamasına Mahmutlar halkından büyük tepki geldi. Mahmutlar Barbaros Caddesi üzerinde Didem sitesi yöneticisi Niyazi Akın el ilanı bastırarak, Mahmutlar’da bulunan araçların camlarına şu ilanı bıraktı.“Lütfen 0.242. 321 84 88-9 numaralı telefonlardan UKOME’yi ara, tepkini göster” diyerek tüm Mahmutlar halkından karara tepki gösterilmesini istedi.
DAĞITILAN İLAN’IN METNİ ŞÖYLE
Niyazi Akın’ın el ilanı bastırarak Caddelerde bulunan araçların camına bıraktığı ilan şu şekilde;
“Sayın araç sahibi kardeşim, zamanında bize yol bırakmayan, binamıza OTOPARK yaptırmayan, öngörüsüz belediye çalışanlarının hatasının bedeli bu gün, bizlere ödettirilmek isteniyor. Eğer bu uygulama karşısında bilinçli yurttaşlar olarak bir toplumsal tepki göstermez isek maalesef yıllık, hem de caddeye tahsis ettiğimiz KENDİ ARSAMIZA park ücreti olarak 1200.00 yada 2400.00 TL ödemek zorunda kalacağız. Lütfen 0242 321 84 88-9 numaralı telefonlardan UKOME’yi ara, tepkini göster.”
ÇANDIR:“BELEDİYELER OTOPARK PARASI ALMAK İSTİYORSA, OTOPARK YAPSIN”
Mahmutlar Post Gazetesi köşe yazarı Sudi Çandır ise,“Barbaros Caddesi’ne konan Parkomat’a sosyal medyadan tepki gösterdi. Çandır,“Barbaros Caddesi4.5km uzunluğunda ve toplamda 9 km’lik alanın tamamı yerleşim yeri. Bu lokasyonda bir kaç proje hariç açık ve kapalı otopark alanı yok.Sabah: 08.00, akşam 22.00 saatleri arasında hiç bir kat maliki aracını bu Cadde üzerine park edemeyecek. Ederse günlük yaklaşık 42 TL ödemek zorunda. Motorlu taşıtlar vergisi+yıllık muayene+zorunlu trafik sigortası+dünyanın en pahalı benzini. Evimin önü bana aittir, Belediyeler otopark ücreti almak istiyorsa otopark inşa eder ve alır. Parkomat uygulaması hukuksuz ve haksız bir uygulamadır. Antalya büyükşehir belediyesi bu uygulamayı sonlandır. Menderes Türel’in son dakika golüne engel ol…” diyerek tepki gösterdi.