Mahmutlar Atatürk Caddesinde bulunan Selime – Hasan İlhan Apartmanı kat malikleri almış oldukları örnek bir karar ile her yıl bir öğrenciye burs vermeyi taahhüt ettiler.
Mahmutlar ‘da tüm ülkeye örnek olacak bir karar alındı. Mahmutlar Atatürk Caddesi Oktay Cebeci Cami yanında bulunan Selime – Hasan İlhan Apartmanı kat malikleri yıllık olağan genel kurulu toplantısında bir daire sakininin apartman olarak bir öğrenciye her yıl burs verelim önerisini görüştü ve oy birliği ile teklif kabul edildi.
ÖRNEK OLDULAR
Yılda iki defa çift aidat yatıracak olan kat malikleri daire başı aidatlarını da öğrenciye burs vermek için 20 lira arttırdılar. Hiç bir itirazın olmadığı teklif adeta diğer apartmanlara örnek ve teşvik niteliğinde oldu. Selime – Hasan İlhan apartmanı yönetim kurulu, alınan bir öğrenciye burs verme onayını Apartmanın karar defterine yazarak işlediler ve tarihe not düştüler.
İLHAN: “İNŞALLAH ÖRNEK OLUR”
Bir kat malikinin önerisini oy birliği ile kabul eden Selime -Hasan İlhan Apartmanı Yöneticisi Oktay İlhan, “Bir öğrenciye burs vermenin huzuru ve mutluluğu içerisindeyiz” dedi. İlhan, “Kat maliklerimizden bir komşumuzun önerisi ile apartman olarak bir öğrenciye her yıl burs verme kararı aldık ve bu karara hiç olumsuz bir tepki gelmeden ve tartışılmadan tüm kat maliklerimiz kabul etti. Örnek olmasını arzuladığım ve yaygınlaşması için kamuoyuna basın aracılığı ile duyurmak istediğimiz ‘her apartman dan bir öğrenciye burs’ kampanyasının da tüm ülkeye yayılmasını istiyoruz. İmkansızlıktan okuyamayan veya kitap alamayan öğrenci aileleri olduğunu duyuyoruz. Bu öğrencilere her dairenin aidata yaptığı küçük katkı ile bir öğrenci’nin bütçesine katkı yapılabilir düşüncesindeyiz. Kendi apartmanımızın tüm kat maliklerine hep birlikte aldıkları burs kararları nedeniyle canı gönülden teşekkür ederken tüm apartman yönetimlerde bu kararın örnek olmasını temenni ederim” dedi.