AK Partili Milletvekilleri MKYK toplantısında beldelerin kapanmasına karşı çıktılar. Yasa yeniden düzenleniyor. Beldeler kapanmayabilir.
AK Parti hükümetinin hazırladığı Büyük Şehir yasası kapsamındaki beldeleri kapatma maddesi AK Parti milletvekillerinin itirazı sonucu kaldırılarak, yeni bir düzenleme yapılacağı sinyali verildi.
VEKİLLER KARŞI ÇIKTI
Geçtiğimiz günlerde AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Tayyip Erdoğan Başkanlığında AK Parti’li milletvekilleri ile yapılan MKYK toplantısında görüşülen büyük şehir yasası çerçevesinde kapatılması ön görülen belde belediyeler konusunda AK Parti’li milletvekilleri itiraz etti. Vekiller, “Büyükşehir Belediye sınırlarının il sınırı haline getirilmesinin yerel seçim sonuçlarına etkisinin iyi değerlendirilmesi gerektiği ve bu düzenleme sonrası belde belediyelerin kapatılacak olmasının partimiz aleyhine propaganda malzemesi yapılabilir endişesi taşıyoruz” dediler.
TASLAK YENİDEN DÜZENLENECEK
AK Parti’li vekillerin partinin zarar görmemesi yönündeki bu telkinleri karşısında parti gurup yönetiminin talebi üzerine tasarı taslağı üzerinde yeniden çalışma kararı alındı.
BELDELER KURTULUYOR
Büyükşehir belediyeleri sınırında bulunan tüm beldelerin kapanması aylarca gündemde ilk sırayı alması dolayısıyla bir karamsarlığa sürüklenen vatandaşlar, son MKYK toplantısı ile sevince boğuldular. Ekim ayındaki Büyükşehir yasası meclise sunulmasından sonra beldeler kapanmazsa Mahmutlar ve Kargıcak’ta seçim heyecanı başlayacak. Bilindiği gibi yerel seçimler konusunda AK Parti ile MHP anlaşmaya varmış, yerel seçimlerin 5 ay önceye alınarak 27 Ekim 2013 Pazar günü yapılması karara bağlanmıştı.

Önceki İçerikAsiltürk’ün deve keyfi
Sonraki İçerikZam değilmiş yönetmenliğe göre düzenlemeymiş! Vatandaşla alay etmeyin