Konaklı’ya ikinci Kültür Merkezi yapılırken, 40 bin nüfuslu Mahmutlar yine avucunu yaladı. Demirtaş’ın 1500 kişilik düğün salonuna Mahmutlar’lılar Düğün yapmaya gidiyor. Ne diyelim her toplum hak ettiği gibi yönetilir.

YAZ aylarında 100 bin kişinin yaşadığı Mahmutlar ne Büyükşehir Belediyesinden nede Alanya Belediyesinden ciddi bir yatırım alamadığını tüm halkımız kendi aralarında sık sık eleştirel yorumlarına devam ederken Konaklı’ya Alanya Belediyesi tarafından ikinci Kültür merkezi yapılmaya başladı.
“YOL YAMASI İLE OT YOLMAK HİZMET DEĞİLDİR”
“Mahmutlar hizmet fukarası oldu” açıklaması yapan Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği (MAHKOD) Başkanı Gazeteci Mesut İlhan, “Mahmutlar, Belediyesini kaybettikten sonra her şeyini kaybetti. 150 kilometre uzaktan Mahmutlar’ı yönetmeye çalışan Büyükşehir, Belediyesiyle ile 102 mahalleyi idare etmeye çalışan Alanya Belediyesi Mahmutlar’a ciddi bir yatırım yapamadı. Yol yaması, ot yolma ve rutin temizlik işleri harici yatırım yapılmayan Mahmutlar yaz aylarında 100 bin nüfusu ile adeta hizmet fukarası oldu” dedi.
“ACİLEN KÜLTÜR MERKEZİ ŞART”
Mahmutlar’da hiç bir aktivite, kültür ve sanatsal faaliyetin olmadığını, içerisinde Tiyatro, Sinema, Konferans ve düğün salonunun olduğu büyük bir Kültür Merkezinin ihtiyaç haline geldiğini işaret eden MAHKOD Başkanı Gazeteci Mesut İlhan, “Toplum artık kendi aralarında baş-kan ve yöneticileri eleştirmelerini ve olumsuz yorumlar yapmayı bırakmalı. Somut ve ciddi adımlar atarak topluca veya grup olarak Başkanların makamına giderek veya Mahmutlar’a davet ederek sorunlar bilinçli bir şekilde anlatılmalı. Mahmutların koskoca bir metropol ilçe hüviyetinde olduğu vurgulan-malıdır” diye konuştu.