Mahmutlar Belediyesi 2009 Mart yerel seçimlerinden sonra huzur bulamaz oldu. Mahmutlar halkı huzur bozan kişi olarak Meclis üyesi Hasan Kısa’yı işaret ediyor.
Hasan Kısa 2009 Mart yerel seçimlerinden hemen sonra meclis kararı olmadan Belediye Başkan Yardımcısı koltuğuna oturarak CHP’li Meclis üyeleri ile gerginlik yaşamış ve bu gerginlik hala devam etmekte. Kısa’nın siyasi hayatı hep gerginlik içerisinde geçmiş.         alanya 1sun
1- Hasan Kısa 1999-2004 döneminde MHP yönetim kurulu üyesi dönemin Belediye Başkanı Hüseyin Taşer, Başkan yardımcısı Ali Çelik. Kısa, Taşer, Çelik ve belde teşkilatı ile gerginlik yaşamış ve MHP’den ayrılmıştı.
2- 2004-2009 Hasan Kısa, AK Parti’den meclis üyesi bir yılı oldurmadan şahsi istekleri yapılmadığı için AK Parti yönetimi ve dönemin Belediye Başkanı Alaattin Çakır ile sorun yaşıyor ve AK Parti’den ayrılıyor.
3- 2009 Mart Hasan Kısa CHP’den Belediye Meclis üyesi seçiliyor. Meclis kararı olmadan belediye başkan yardımcısı koltuğuna oturuyor. CHP’li Meclis üyeleri ile gerginlik yaşamaya devam ediyor.
KISA SUÇ İŞLİYOR
CHP Belediye Meclis üyesi Hasan Kısa, fen işleri grup amirliğinde resmi görevlendirilmeksizin mesai yapmaya devam ediyor. Belediye başkan yardımcısı aracını ve Belediye’nin personelini makam şoförü meclis kararı almadan böyle bir görevde bulunması yasal mı? Kamuoyu bunun cevabını bekliyor.
KISA PERSONEL DÜŞMANI MI?
Mahmutlar Belediye CHP Meclis üyesi Hasan Kısa 2009 Mart seçimlerinden sonra personelin korkulu rüyası haline geldi. Makam aracı ve makam şoförü bulunan Kısa’ya, personel “Başkan” diye hitap ediyor. Kısa, kendi kendini Belediye Başkan Yardımcısı ilan etmekle beraber kardeşlerini ve akrabalarına belediyede iş sağlamakla da meşhur. Belediyedeki kardeşinin birisinin encümen kararı ile maaşını yükseltmiş birisini ise uyduruk bir sınavla kadroya alınmasını bekleniyor. Kısa’ya göre kendisine oy vermeyen personel en ağır işlerde çalıştırılıyor, hatta işten çıkartılıyor.
ÖZENLE SEÇİLDİLER
Hasan Kısa’nın tırpanından en son üç belediye çalışanı da nasibini aldı.
1- Mahmutlar Post Gazetesi sahibi Mesut İlhan’ın kardeşi Ahmet İlhan, şoförlükten, çevre temizliğine.
2- AK Parti Belediye Meclis üyesi Abdullah Pişkin’in kardeşi Ali Pişkin, şoförlükten, çevre temizliğine.
3- MHP listesinden 5. sıra adayı Hüseyin Çoban’ın kardeşi Galip Çoban, şoförlükten çöp arabası arkasına verildi.
Hasan Kısa’nın bundan öncede Çakır’a yakın diyerek basın danışmanı Şükriye Anılgan’ı, Halkla ilişkiler sorumlusu Sevcan Rida Taş’ın işten çıkarılması ile kamuoyu tanıyordu.
KISA ZOR DURUMDA MI?
Hasan Kısa AK Parti Belde Başkanı Muhterem Anılgan’ın savcılığı yapmış olduğu “Demir çaldı iddiası” ile psikolojik sorunlar yaşadığı bundan dolayı işçi üzerinden siyaset yaparak intikam aldığı dilden dile dolaşıyor.
UĞURKUTU İLE DE GERGİN
AK Parti Eski Meclis Üyesi Cengiz Uğurkutu ile çok iyi arkadaş ve “Siyasi kanka” olan Hasan Kısa CHP’den Belediye Meclis üyesi seçildikten kısa süre önce aralarını açılması Kısa’nın cinliği Uğurkutu’yu ezdi dedikodusuna neden oldu. Uğurkutu, “Arkadaş seçimimi iyi yapmamışım, gün gelir hesap döner” demekle yetiniyor.

Önceki İçerikAkıllı sayaç alana su %10 ucuz
Sonraki İçerikKAĞNILAR VE ÖKÜZLER-Sudi Çandır