Mahmutlar Yaşatma ve Koruma Derneği (MAHKOD) Başkanı Gazeteci Mesut İlhan “Son zamanlar da ki  Kadına yönelik erkek şiddeti ve kadın cinayetleri vicdanımızı yaralamaya devam ediyor. Şiddetle mücadelede tavizsiz tutum, kamu ve tüm toplum için vazgeçilmezdir. Bizim için Kadınlar Baş Tacımızdır açıklamasında bulundu.

ATATÜRK “DÜNYADA HER ŞEY KADININ ESERİDİR”

Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği (MAHKOD) Başkanı Gazeteci Mesut İlhan  8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yapılan yazılı açıklamada, Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ‘ Dünya’da her şey Kadın’ın eseridir’ demiştir. Sözleri ile açıklamasına devem eden MAHKOD Başkanı Mesut İlhan “Hiçbir kadının şiddete uğramadığı, eğitim, iş ve özel yaşamında ayrımcılığa maruz kalmadığı, her kadının özgürce yaşadığı bir dünya ve Türkiye hedeflemeliyiz. Toplumsal cinsiyet eşitliği 21. yüzyılda sürdürülebilir kalkınmayı ve demokratikleşmeyi tam anlamıyla başarmış bir ülke olmak için vazgeçilmez bir hedeftir. Ülkemizde toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması sivil toplum örgütlerinin, akademik çevrelerin, politika yapıcıların ve ilgili tüm toplum kesimlerinin kesintisiz çabaları ile mümkün olabilecektir.” İfadelerini kullanıldı.

Önceki İçerikArıkan, “Eli öpülesi şehit analarımız başta olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun”
Sonraki İçerik8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI