DSC_0061Mahmutlar’da bulunan İmamlar eşliğinde  ‘Şehitlerimiz ve Gazilerimize vefa’ programı Mahmutlar Cumhuriyet Camisinde 18 Mart 2018 Pazar günü Saat 11’de gerçekleşecek.
Tüm bölge halkını ‘Şehitlerimiz ve Gazilerimize vefa’ programına davet eden imamlarımız Mahmutlar Post Gazetesi aracılığı ile duyuru yayımladılar. İmamlar,“Türk”ün ulusal savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi”nin 103.Yıldönümünü kutlamanın ve mukaddes vatanımız için canlarını seve seve feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü”nü idrak etmenin onurunu ve gururunu yaşamaktayız.
Çanakkale Zaferi; dünya literatüründe bir dönüm noktasının yaşandığı, güç dengelerinin tamamen değiştiği, olayların akışı üzerinde Türk Milletinin belirleyici ve aktif bir rol oynadığı ve de Kurtuluş Savaşımızın ilk meşalesinin tutuşturulduğu, yüce Türk Milletinin Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kahramanlık ve fedakarlıklarının doruk noktasına ulaştığı bir prestij ve azmin mücadelesi olmuştur.
Çanakkale Zaferi ile birlikte, Şehitler Günü olarak da kutladığımız bu anlamlı zafer gününde, kutsal vatan topraklarını canları pahasına müdafaa ederek şehitlik mertebesine ve onuruna erişen aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyoruz. Aziz şehitlerimiz şunu hissetmelidirler ki; temiz kanlarıyla suladıkları kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk Gençliği ve tüm Türk ulusu tarafından en kutsal emanet olarak müdafaa ve muhafaza edilecektir.
Bu duygularla, bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere; bu mücadeleye iştirak eden büyük Türk ordusunun kahraman mensuplarını, onu her şeyiyle destekleyen aziz Türk Milletini ve vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor, ruhlarınız şad olsun.
Alanya müftülüğü Mahmutlar din görevlilerimiz ve Mahmutlar’da bulunan okullarımızın katkısılarıyla hazırladığımız, “ŞEHİTLERİMİZ VE GAZİLERİMİZE VEFA” programına tüm halkımızı bekleriz”dediler.
Mahmutlar Post Gazetesini ziyaret ederek bizleri onurlandıran Mahmutlar Mahallesi Camii İmamlarınan Oktay Cebeci Camii İmamı Muharrem Duvan’a,
Adem Ünal Camii İmamı Osman Kömür’e,
Mahmutlar Merkez Camii İmamıMehmet Bağışlar’a
Cumhuriyet Camii İmam Mustafa Dönmez ve Mehmet Arıkan’a,
Yarderesi Camii İmamı Salih Fahri Şahin’e,
Göleviz Camii İmamı Salih Çukur’a,
Sarıhasanlı Camii İmamı Mustafa Kudu’ya
Kılıçaslan Camii İmamı Mustafa Köse’ye ve
Küvez Camii İmamı Mehmet Soydan’a teşekkür ederiz.

Önceki İçerikAKP'de 'Savaş' sürüyor
Sonraki İçerikSıddık Uyar Muhtar adayı