Mahmutlar halkı belediyesini geri istiyor. Büyükşehir ve Alanya Belediyesi’nden hizmet alamayan Mahmutlar halkı, “Artık yeter aklımızla oynamayın Mahmutlar’a hak ettiği yatırımları verin” dediler.
Mahmutlar Nüfus olarak her geçen gün büyümesine rağmen hizmet alma noktasında sürekli kan kaybetmeye devam ediyor. Bölgenin en büyük belediyesiyken Büyükşehir yasası ile mahalleye dönüştürülen Mahmutlar sürekli irtifa kaybetmeye devam ediyor.
“BELEDİYEMİZİ GERİ İSTİYORUZ”
Kırk bin resmi nüfusu ile metropol bir şehir havası yaşayan Mahmutlar’da belediye hizmetleri yok denecek kadar az. Çöp, temizlik ve su hizmetlerinin haricinde hiçbir hizmet alamayan Mahmutlar Belediyesi olduğu günleri çok arıyor.
“HALK HİZMETE MUHTAÇ”
Uzaktan ‘idare edilmeye muhtaç’ durumda olan Mahmutlar’ da kış ayında 60-70 bin yaz ayında 80-100 bin nüfus yaşıyor. Belediyelerin Mahmutlar’dan aldığı harç ve vergiler yatırım olarak geri dönmez iken halk hizmete muhtaç durumda. Belediyeler Mahmutlar’dan aldığı geliri kepçe ile alırken kaşık ile bile geriye vermiyor.
“HİZMETLER DURMUŞ VAZİYETTE”
Ana arter Caddelerin Alanya Belediyesine devri konuşulurken, büyükşehirden caddelere beklenen yatırımlar bu belirsizlikten dolayı durmuş durumda. Vatandaşlar “Filler tepişir çimler ezilir’ diye bir söz var Mahmutlar fillerin tepiştiği çimler durumunda, ezildikçe eziliyor. Bu düzen böyle gitmez belediyeler Mahmutlar’ a hak ettiği hizmeti vermedi. Yol süpürme ile çiçek otu yolma ile hizmet olmaz hizmet bekliyoruz” dediler.
“SİYASETÇİLERİ GÖREN VAR MI ?”
‘Mahmutlar halkı hizmet beklerken siyasetçileri gören var mı?’ diyen Mahmutlar halkı, “O proje, şu projemiz diye seçim dönemi halka yalan söyleyen siyasetçilerimiz nerede? Mahmutlar hizmet bekliyor. Mahmutlar’a hangi yatırımlar geliyor. Nerede kültür merkezimiz, nerede Noter, nerede Fakülte, Denizin taşları ne zaman kırılacak ve vatandaşlar denize ne zaman ayakları kesilmeden veya kırılmadan girecek. Halkımız 300 kişinin zor sığdığı yerde düğününü yapıyor ya da Demirtaş ve Kestel Düğün salonuna gidiyor, yazık çok yazık” dediler.