12728832_489978751185819_2163262563113782116_nMahmutlar Kılıçaslan İlkokulu birkaç yıl öncesinde yardıma muhtaç bir okulken şimdi tüm ihtiyaç sahibi okullara yardım göndermeye başladı.
Bir okul düşünün dün yardıma ihtiyacı olsun bu gün yardıma muhtaç tüm okullara yardım kampanyası başlatsın. Ahde vefaya örnek aranıyorsa işte örnek bu, başarı bu.
İSTERSE ÖĞRETMEN NELER OLMAZ Kİ
Harabe bir okuldu Mahmutlar Kılıçaslan İlkokulu. 14 mevcut öğrencisi ile kapatılmak isteniyordu. Bir öğretmen tayin oldu kaderi değişti Kılıçaslan İlkokulunun. Bu öğretmen kendi çabasını, emeğini, alın terini koydu yetmedi. Tüm Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Ankara’dan, İstanbul’a, İzmir’den Antalya’ya…Mahmutlar’dan sivil toplum örgütü oluştu hayırseverleri yardımlaşmaya davet etti. Elele verildi köhne okul sanki bir özel okul veya kolej okulları gibi oldu. Bir zamanların yardıma muhtaç Kılıçaslan İlkokulu dünü unutmadı, ahde vefa örneği göstererek şuanda yardıma muhtaç Türkiye’deki tüm okullara yardım göndermeye başladı.
DUYARLI ÖĞRETMENLER BİRLİKTELİĞİ
Okul Müdürü Fatma Ayan sosyal medya üzerinden Türkiye’deki tüm öğretmenlere çağrıda bulunarak muhtaç öğrencilere yardım kampanyası başlattı. Duyarlı öğretmenler okullarından başlattıkları yardımlaşma kampanyası ile topladıkları kıyafet, kitap ve oyuncakları Mahmutlar Kılıçaslan İlkokuluna gönderdiler. Fatma Ayan Müdür bu yardımları koli koli yaparak ihtiyacı olan okullara gönderdi ve göndermeye devam ediyor.
ÖĞRETMEN DAYANIŞMASI
Daha önce 14 öğrencili şimdi 80 öğrencisi olan kolej havasındaki Mahmutlar Kılıçaslan İlkokulu müdürü Fatma Ayan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “4 YİBO okullarının yaklaşık 500 öğrencinin çamaşırları hazır koli’lendi bir kısmı kargoya verildi bile. Hepsi topu topuna 80 öğrencili Kılıçaslan İlkokulu bunu nasıl başardı? Türkiye’nin 4 bir yanından o özellikle beğenmedikleri öğretmenler canla başla çalışarak öğrencileri ile birlikte bu eşyaları toplayıp bize gönderdiler. Ben sadece paketledim. Hepsinin yüreğine sağlık. Biz öğretmenlerin hangi okulda çalıştığı önemli değil. Öğrenci hepimizin öğrencisidir” açıklamasında bulundu.
 
 
 

Önceki İçerikAğa Bulgaristan’da
Sonraki İçerikÖzdemir, “Adayım” dedi