Mahmutlar Post Gazetesi olarak  ‘Eksenimiz kayıyor’ diyerek defalarca haber yapmamıza rağmen Ali Çelik yönetimi adeta inat ederek turizmde parlayan yıldız olan Mahmutlar’ı her gün köy hüviyetine doğru geri götürmeye kararlı.
Daha öncede belirttiğimiz gibi Türkiye’nin turizm cennetindeki bu görüntü, Mahmutlarımıza hiç yakışmadı. Seyyarların hiçbir kritere uymadan adeta Afganistan’ının arka sokaklarındaki bir görüntünün aynısını Mahmutlarda görmek mümkün.
ÇELİK’İ GÖREVE DAVET EDİYORUZ
‘Mahmutlar Post Gazetesi olarak Mahmutlar Belediye Başkanı ile hiçbir şahsi problemlerimiz yok’ diyen gazete sahibi Mesut İlhan, 2012 yılı ile ilgili açıklamalarda bulundu. İlhan, “Mahmutlar Post Gazetesi olarak ilkeli yayın anlayışı çerçevesinde bölgemizde bulunan, Mahmutlar, Kargıcak ve Kestel beldelerini ve vatandaşlarını kapsayan okurlarımızın ihbar ve bilgileri doğrultusunda haberler yapıyoruz. Araştırmacı gazetecilik anlayışımızın bölge halkı tarafından takdir edildiğini her daim duyuyor, bu takdirler karşılığında yayın hayatımızı dürüst bir şekilde sürdürüyoruz. Bazı art niyetli kişiler tarafından birilerinin gazetesi veya kalemi olarak nitelendirilsek de doğru bildiğimiz yoldan dönmeyeceğimizi, okurlarımla paylaşmak isterim. Eski belediye başkanı Alaattin Çakır hakkındaki haberlerle, yeni belediye başkanı Ali Çelik ile ilgili haberleri karşılaştırmak isteyen art niyetliler, haberlerimizdeki doğruluğu hiç bir zaman kabul etmediklerini de görüyoruz. Çakır ile Çelik yönetimini gazete olarak istedikleri her platformda tartışabiliriz. ‘Birilerinin avukatlığını ve savunuculuğunu yapıyorlar’ diyenlere gazete olarak hak edenin her zaman hakkını sonuna kadar vereceğimizi ifade ettik. Bu hak artı veya eksi yönde olabilir. Çelik yönetimindeki son 3 yılda yaptığımız tüm haberlerin dimdik arkasındayız. Çakır ile Çelik yönetimlerinin hizmetini tartışacaksak elbette okurlarımızla aynı doğrultuda yer alırız. Biz siyasette her partiye aynı yakınlıkta ve aynı uzaklıkta olmakla birlikte hizmet ağırlığını açıkça gösterebilen her kimse sevmesek de yanında olmasını çok iyi biliriz. Ali Çelik ve yönetimi ile hiçbir problemimiz, şahsımız itibari ile yoktur. Çelik yönetiminin olumsuz yönlerini yazmak elbette bir gazetenin asli görevidir. Bu görevi yaparken var olan bir haberi yok olarak görürsek, bu da gazetecilik ahlakına sığmaz. Mahmutlar Belediyesi basın ofisinin yaptığı ve gönderdiği tüm haberleri gazetemiz olarak yayımlıyoruz. Bazı okurların gözünde Çelik’le yapılan olumlu haberlerden çok olumsuz haberlerin çokluğu, ‘acaba okuduğumuz gazete yanlımı?’ soruları akıllarına takılabilir. Şimdi okurlarıma şu soruyu sormak isterim. Haberlerin tamamı internet sitemizde, arşivlerimizde bulunuyor. Yanlış bulduğunuz haberler konusunda belgeleri ile birlikte tartışmaya hazırız” dedi.
İlhan, “Şu anda konu olan haber, Mahmutlar’ın yönetim şeklini açık seçik ortaya koyuyor, yorum okuyucularımızın. Bir turizm beldesindeki seyyar görüntüsü bu mu olmalı?” dedi.

Önceki İçerikTalebe yurdunda aşçılık semineri düzenlendi
Sonraki İçerikDikkat köpek var!