NOTTAlanya Ticaret ve Sanayi Odası ( ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, 6. ve 9. Meslek gurubu toplantısında müjdeyi verdi. Mahmutlar’a Noter geliyor, Fakülte’nin eli kulağında.
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin, 6.9 meslek grubu üyeleri ile kahvaltıda buluştu. Şahin konuşmasında, Mahmutlar’a Noter ve Fakülte müjdesi verdi.
NOTER’DE RESMİ İŞLEM BAŞLADI
Şahin, “Mahmutlar’da Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın toplam üyesinin %11’i bulunuyor. Mahmutlar’da çok ciddi Ticaret dönüyor. Nüfus olarak bir ilçe büyüklüğünde. Burada bir Noter kurmak için girişimlerimize başladık. Kişisel beşeri ilişkilerimizde kullanarak Eski Alanya Cumhuriyet Başsavcısı şimdiki Yargıtay Savcısı Musa Taşkın ile Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürü Feyzullah Taşkın’a müracaatta bulunduk. Noter ile ilgili resmi işlemler hemen başladı. Mahmutlar’daki Noter’den sadece Mahmutlar yararlanmayacak. Kargıcak, Kestel, Demirtaş da yararlanacak” dedi.
FAKÜLTE YOLDA
‘Mahmutlar’a yüksekokul veya fakülte bir lüks değil ihtiyaçtır’ açıklamasını yapan Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin, “Mahmutlar nüfus ile Ticareti ile hizmetleri ve yatırımları hak ediyor. Mahmutlar’a Yüksekokul veya bir fakülteyi yeni dönemimizde programımıza aldık. Mehmet Şahin’i Alanya sözünü tutmakla tanır, biz söz verdik mi sözümüzü tutarız” dedi.

Önceki İçerikİyi Parti İlçe Başkanı Apaydın oldu
Sonraki İçerikBalık mı, turist mi?