Mahmutlar’da Jandarma başarılı çalışmaları ile adından sıkça söz ettirerek göz dolduruyor. Geçtiğimiz günlerde Kargıcak’taki villasının önünde yanında eşi ve çocuğu varken silahlı saldırıya uğrayan Mustafa Sönmez ve 13-11-2012 tarihinde Duralioğlu 1978 doğumlu Mustafa Arıkan’ın, Mahmutlar Atatürk Caddesi’ndeki evinin içerisine giren ve ailesinin yanında silahla ateş eden ve iki bacağını yaralayan 1985 doğumlu İskenderun’da ikamet eden Urfa nüfusuna kayıtlı E.Ş., 3 aylık takip sonucu Mahmutlar Jandarma tarafından yakalandı.
HEDEF ESNAFLAR
31.01.2013 tarihinde sabah erken saatlerde eşi ve çocuklarının yanında silahlı saldırıya uğrayan Sönmez Emlak sahibi Mustafa Sönmez ile 13.11.2012 tarihinde Duralioğlu Alanya doğumlu Mustafa Arıkan’ı, Mahmutlar Atatürk Caddesi’nde bulunan evinin içine girerek, eşi ve çocuklarının yanında iki el ateş ederek iki ayağını da yaralayan Urfa nüfusuna kayıtlı saldırgan E.Ş., Mahmutlar Jandarma’nın üç aylık takibi sonucu yakayı ele verdi. Mahmutlar’daki esnaflara korku salan E.Ş., yakalanarak Mahmutlar’daki esnaflara derin bir oh çektirdi.
BARDA SİLAHLI SALDIRI 5 YARALI
Mahmutlar’da bulunan bir barda aralarında aynı kişinin de olduğu 4 kişi silahlı bir saldırı daha gerçekleştirdi. Olay şöyle gelişti. E.K., M.K., E.Ş, ve A.Y.’ isimli saldırganlar, geçtiğimiz hafta bir barda sohbet ederken kavga çıkarttığı iddiası bardan çıkarıldılar. Dışarıya çıkarılan bu şahısların bir saat sonra yine aynı bara gelerek, barı kurşun yağmuruna tuttukları ve beş kişinin yaralandığı öğrenildi.
Yaralılar, O.A, G.B, A.B, G.S ve N.S Alanya Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak, tedavi altına alındılar. Hayati tehlikesi bulunmayan yaralıların taburcu edildikleri edindiğimiz bilgiler arasında. Olaydan kısa bir süre sonra olay yerine gelen Mahmutlar Jandarma olayda adı geçen şahısları kıskıvrak yakaladı. Zanlılar, Jandarmadaki sorgularının ardından savcılığa sevk edildiler.
HALK JANDARMADAN MEMNUN
Mahmutlar Jandarma’nın başarılı çalışmalarını takdir ile izleyen Mahmutlar halkı, “Güvenlik güçlerimizin çalışmaları sonucu şer odakları tek tek yakalanıyor. Mahmutlar halkı olarak Jandarma’nın çalışmalarını takdir ediyoruz. Mahmutlar’daki esnaflar olarak ve halkımız olarak güvenlik güçleri ile daha fazla diyalog halinde olmamız gerekir. Esnaflar ve siteler mekanlarına güvenlik kameraları takmaları halinde şer odakları daha erken yakalanarak adalete teslim edilmesi gerekir” diyerek Jandarmaya yardım konusunda söz birliğine vardılar.
 

Önceki İçerikEngellilerin sesi oldu
Sonraki İçerikBir umut doğuyor