Hayırsever Oktay Cebeci ailesi tarafından Mahmutlar Yeni Mahalle’de yaptırılan Oktay Cebeci Camii inşaatının kaba inşaatı tamamlandı.
2012 yılının Ocak ayının son günlerinde kalabalık bir topluluk tarafından temeli atılan camii inşaatının kubbesi ve 2 minaresi ile birlikte 3 ay gibi kısa bir sürede bitirildi. Mahmutlar yeni mahalle halkı Camii inşaatının beklenen süreden önce bitirileceği ve ibadet yapılmaya başlanacağı için Oktay Cebeci ve ailesine teşekkür ederken memnuniyetlerini dile getiriyorlar.
VATANDAŞLARDAN OKUL İSTEĞİ
Cebeci İnşaat yetkilileri daha önce Cami’nin 2012 yılının sonuna kadar bitirileceğini açıklamış, fakat hızlı devam eden inşaat çalışmalarından dolayı Camii açılışını daha erken olabileceği belirtilmişti. Vatandaşlar, Cebeci ailesinin Mahmutlar’a yaptığı hizmetlerden dolayı aileye teşekkür ederek, Cebeci ailesinden beldeye bir okul yaptırmasını istediler. Vatandaşlar, “Cebeci ailesi beldemize bir Sağlık Ocağı birde büyük bir camii yapmışlardır. Başta Oktay Cebeci olmak üzere tüm aileye çok teşekkür ediyoruz.
Allah hayırlarını kabul etsin, aileden beldemize bir okul yaptırmasını istiyoruz” dediler.
MODERN CAMİİ ÖRNEKSİZ OLACAK
1500 kişinin aynı anda ibadet yapabileceği modern caminin zemin katında 200 metrekare dershane, 130 metrekare lojmanın yanı sıra depo, 8 tuvalet ve gasilhane bulunacak.
Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik, beldenin bu tür yatırımlara ihtiyacı olduğunu belirterek, “Yeni Mahalle Camisi’nin yerine yapılan caminin proje ve yapımını üstlenen hayırseverler Oktay Cebeci, Ahmet Cebeci ve Ayhan Cebeci’yi gönülden kutluyorum. Estetik açıdan güzel bir görünüme sahip olacak caminin yapımı sırasında emeği geçecek herkese şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Önceki İçerikHurkens Mahmutlar’a geliyor
Sonraki İçerikGözünüz kör mü?