Mahmutlar’da otellere ve işyerlerine icra yolu ile haciz gelmeye başladı. 2 ayda 40 yakın işyeri kapısına kilit vurdu, 1 otele icra geldi, moraller bozuk. Halk, “Yöneticileri uyarıyoruz önlem alınmalı” dediler.
Ekim ayı itibari ile Mahmutlarda bulunan turizm tesisleri tek tek kapatılıyor. Mahmutlar Beldesi olarak 2010 yılı turizm sezonuna pekte hazır girdik diyemeyiz. Kör topal girilen 2010 turizm sezonun da ne turizmci nede esnaf külliyen zarar ettik işyerini keşke açmasaydık derken birçok esnaf kiramı bile ödeyemedim mülk sahibi ile papaz olduk dediler.
ASİA OTELİ İCRA KALDIRDI
Mahmutlar Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Asia apart otelinin tüm malları icra yolu ile kaldırıldı. 12 Ekim 2010 Salı günü akşamı Asia otelin tüm klimaları ve gereçleri iki kamyona doldurularak haciz edildi. Asia otelin mülk sahibi Hollanda da bulunuyor şuandaki işletmeci Asia otelin kiracısı turizmcilerin moralini bozan bu haciz olayının tek tesellisi otelin içinde yabancı müşteri bulunmaması.
İŞYERLERİ TEK TEK KAPANIYOR
Mahmutlar’daki iş yerleri tek tek kapatmaya başladı Barbaros Caddesi ve dikey caddelerde 2 ay içinde 40’a yakın işyeri kapılarına kilit vurarak, Mahmutlar’ı terk ettiler. Kapanan işyerlerinin birçoğunun Mahmutlar’daki işyerlerine ve toptancılara yüz binlerce lira borç taktıkları söyleniyor.
MAHMUTLAR’A YENİ İMAJ GEREK
“Yerel yöneticilerin Mahmutlar’daki şehir medeniyetlerini geliştirmeli” diyen Mahmutlar ileri gelenleri, “Şehir adeta kış ayı gelince ölü şehir havasına bürünüyor, belediye esnaf iş birliği ile caddelerde çeşitli ışık sistemi ile şehri canlı tutmalı, kış ayında kapanacak dükkanların açık kalması için mutabakat sağlanmalı ve şehrin bu sayede  iç dinamiklerini harekete geçirmelidir” dediler.

Önceki İçerikÖzdemir istifa etti
Sonraki İçerikBaşkan: Muhtar şov yapıyor