Mahmutlar’ın en yoğun yolu olarak bilinen Atatürk Caddesi’nde kaldırımlar otopark gibi kullanılıyor. Herhangi bir vatandaş ya da engelli birinin rahatlıkla geçmesi gereken kaldırımlar araç sürücüleri tarafından otopark olarak kullanılıyor. Her adımda kaldırımda bir aracın veya motosiklet yayanın yolunu görme imkanınız oluyor. Bu Caddeyi kullanan vatandaşlar,
‘Burası araç parkı mı yoksa araçların otoparkı mı?’ diyerek kaldırımlara araçların konmaması gerektiğinin altını çizdiler.
Vatandaşlar, “Biz markete ya da herhangi bir yere giderken kaldırımda yürüyemiyoruz. İş yerleri olsun yoldan geçen herhangi bir araç yol kenarına park etmek yerine gelip kaldırıma park ediyor. Çocuklar olsun, engelli bireyler olsun kaldırımdan rahatlıkla gelip gidemiyor. Arabalar kaldırıma park edilmemeli veya yaya yolunun önüne de park edildiği için karşıdan karşıya geçmek zor oluyor. Yetkililerden ricamız bu kaldırımlara ve yaya yoluna park edilen araçlara bir çözüm bulması. Ayrıca Mahmutlar Post Gazetesi bizim gözümüz kulağımız oluyor. Yetkililere derdimizi duyuruyor yaptıkları hizmet bir kamuoyu hizmetidir, tüm çalışanlarına Mahmutlar halkı adına teşekkür ederiz” dediler.

 

Önceki İçerikHelal olsun size…
Sonraki İçerikCHP’de delege seçimi