Geçen haftaki yazımda ‘Ülkücü demokrat çilekeşten devrim gibi karar’ diye bir başlık atmıştım. ‘Ülkücü’ kelimesine MHP’ li arkadaşlar çok fazla kızmışlar. MHP’lilerin telefonları susmak bilmedi. Çünkü çilekeşin ‘Ülkücü’ olmadığını Ülkücü bir kişinin CHP’nin adayı olamayacağı yönünde tepkileri vardı.
Ayrıca Ülkücü bir kişinin yaşam tarzı bu olmamalı diyerek bana bu yazımdan dolayı sitem de ettiler. Oysa bu söylem bana ait değildi. Ali Çelik her siyasi konuşmasında ‘Ben Ülkücü Demokrat biriyim’ dediğini biliyorum. Üstelik birkaç defa da kendim şahit oldum. İsterseniz kendisine sorun ‘Hayır ben öyle bir şey söylemedim’ derse, ben bu günahı kendi üzerime alıyorum. Ayrıca Ali Çelik sadece ‘ülkücü demokratım’ demiyor. ‘Ülkücü demokrat ampulcüyüm’ dediğini de duydum. Şimdi Ak Partililer çıksın yine bana sitem mi etsinler?
Mahmutların yarınları bizim, eli kalem tutan biri olarak uyarmak istiyorum. Bizi yönetenleri artık siyaseti bir tarafa bırakın lütfen Mahmutlar’ la biraz ilgilenin. Her tarafımızda mum yanıyor derler ya, gerçekten berbat ötesiyiz. Gazetemizin haber merkezine her gün yüzlerce olumsuz haber telefonları geliyor. İnanın birçoğuna geriye dönemiyoruz bile bazı aklıevveller Mahmutlar Post Gazetesi’ nin sürekli belediyeyi eleştirdiğini söylerler. Hak edildiği zaman hakkının nasıl verildiğini siz okuyucular biliyorsunuz. Mahmutlar Belediyesi’ nin şu andaki yöneticilerine sesleniyorum. Mahmutlar Post Gazetesi’ ne küsmeniz size ve Mahmutlar Belediyesi’ ne hiçbir şey kazandırmaz, üstelik çok şey kaybettirir. Mahmutlar post gazetesi her zaman doğruluk ilkesinden bir adım bile geri atmamıştır, atmayacaktırda. Dargınlık kime fayda sağlar. Oysa bölgenin tek doğru gazetesi olarak yöneticilerle barışık olmak, yanlışı ortaya koyduğumuz zaman doğruyu yakalayabilerek.
Peki, hep bu günah Çilekeş’ in mi? Burada sessiz ve alakasız bir rol üstlenen Hasan Kısa hariç CHP’ li meclis üyelerinin hiç mi suçu günahı yok? 4 tane zıpkın gibi üniversite mezunu meclis üyeleri var. Ortaokul mezunu Ali Çelik ile ilkokul mezunu Hasan Kısa’ ya hiç mi laf anlatamıyorlar? O zaman ne anladım onların üniversite mezunu olduğunu, inanın halk da benim gibi düşünüyor. Ama onların elinde kalem yok, dertlerini bir dahaki seçime anlatma yoluna gidiyorlar. Mahmutlar’ da yaşayan bir kişi olarak söylüyorum. Gelin birlik olalım Başkan Çelik bu adamı atsın. ‘Bir elin nesi var iki elin sesi var’ diye boşuna dememişler. Sosyal Mutabakatı sağlayalım belki içimizden birinin fikri beldeye çok faydalar kazandırır. Hani ‘ Halk Hareketi’ ben hiç göremiyorum. Yoksa bir arada iki duble rakı içmek mi? Anlamı bumu da yoksa ben mi kara cahil kalmışım. Ayrıca esnafa biraz saygı gösterin 4 jandarma, 6 zabıta ile esnafa terörist muamelesi yapmayın. Lütfen biraz kendinize gelin. Koltuklar geçici insanlık kalıcıdır. Bir erdemlik değil midir bunları anlayabilecek yöneticilere sahip olmak. Elbette arzumuz ama ‘Kanatsız Uçmak’ o kadar çok hoşumuza gider ki, zararı hem kendimiz hem de güzelim beldemiz görür.
Mesela, D. 400 karayolunun Yeni Mahalle köprüsünün altındaki foseptik gölü kaç aydır beldeye olumsuz reklâm yaptırıyor biliyor musunuz? Peki, belediye olarak şimdiye kadar hiçbir Allah’ ın kulu size şikâyetçi olmadı mı? Bu beldede sadece belediyeye şikâyet eden tek Mahmutlar Post gazete mi var? Hiçte bile değil. Belde halkının anımsanmayacak kadar yüzdeki bu görüntülerden memnun değil. Peki geçen hafta bura ile ilgili haberi gazetemizde yayınladık. Ne oldu? ‘ Kulağım keçe diğer kulağımdan yere geçe’ çok mu zor bu fosseptiğin nereden geldiğini tespit etmek çok mu zor?
Bu bok gölünü kurutmak zor diyorlarsa kendi işleri de zor, hem de çok zor.

Önceki İçerikDÜŞÜNECEĞİMİZE GÜLÜYORUZ İŞTE…-Hasan İlhan
Sonraki İçerikSahipsiz Tarihimiz