Ayrılsak biteriz biz, bir bedende bütünüz biz, ellerde ölürüz biz’ şarkısını söyler olduk son zamanlarda. Belediyemiz Haziran sonu çıkacak olan Büyükşehir yasasıyla maalesef kapanacak. ‘Öyle şey olur mu, bu ne mantıksızlık? diyebilirsiniz. AKP hükümeti bu şeytanın bile aklına gelmeyen icatları çıkararak kendisine oy verenleri mağdur etme yoluna gidiyor. ‘Mantıksız’ dedim mantığa sığan bir şey söyleyen varsa beri gelsin. AK Parti’nin tek mantığı Antalya ve ilçelerdeki AKP oyunun azlığı ile köydeki ve beldelerdeki AKP oyunun bolluğu. Küçük bir hesapla kırsal alandaki oyları Büyük şehre taşıyarak büyük şehri AK Parti’li Belediye yapma girişiminden başka bir mantık olmadığı gün gibi aşikar.  Bir ucundan diğer ucuna 640 kilometre olan Antalya’yı Antalya Büyükşehir’den yönetme isteğini hangi mantık kabul eder Allah aşkına… Taşkent ilçesi 1700 nüfuslu bir ilçe, Mahmutlar 30 bin nüfuslu bir ilçe.  Sürekli göç alan bir belde. İnanıyorum 2 yıl içinde nüfusumuz 50 binlere ulaşır. Mahmutlar’da personeli ile birlikte 2 binlere yaklaşan L tipi bir cezaevi bulunmakta. Sadece yabancılara satılan veya satılmayı bekleyen 10 bin konut bulunuyor. Bu belde de Türkiye’nin her ilinden insanların yaşadığı ve tüm dünya ülkelerinden vatandaşların, ‘ikinci adres’ diyerek yaşamlarının bundan sonraki bölümlerini burada geçirip, hatta ölümleri halinde mezarlarının burada olacağını belirten binlerce yerleşik yabancının bulunduğu, ilçe olmayı çoktan hak etmiş Mahmutlarımızın Mahalle olması hangi mantığa sığar.
Ağlamayan bebeğe mama vermezler.
Peki, AK Parti hükümetinin bu mantıksız girişimlerine Mahmutlar Belediyesi ve Mahmutlar halkı olarak ne gibi bir cevap verdik. AK Parti Belde Başkanı Evren Çalışkan ve MHP Belde Başkanı Hasan Basar’ın girişimleri ile belediye düğün salonunda bir ‘İlçe olmalıyız’ diye toplantı yaptık. Gerçi bu toplantıda ilk adım atılmasına rağmen güdük kaldı. Birkaç siyasetçiden başka toplantıya katılan olmadı. ‘Siyasi rant elde edilecek’ diye biri o tarafa biri bu tarafa çekti. ‘Hay sizin siyasetinize’ dememek için kendimi zor tutuyorum. Ali Çelik Başkanlığı’nda yapılan ikinci  ‘İlçe Olmalıyız’ toplantısında girişimler hemen başladı ama sadece lafta kaldı.
Kapandığımız zaman anlarız bu belediyenin kıymetini. 300’e yakın personel çalışıyor bu belediyede ve bu personeller 2’şer nüfusa baksa 600 kişi işsiz kalacak demektir. Yine küçücük bir hesapla… Ne yaptık biz belediye olarak? 11,300 nüfusu ile Side 15 bin imza toplamış, ‘ilçe olmalıyız’ diye. 613 nüfusu ile ilçe olmak için ateş yakıyor, imza topluyor Belek, biz ne yapıyoruz, sadece günü kurtarma peşindeyiz. Öküzün treni izlediği gibi sadece izliyoruz. Mahmutlar’daki tüm halk, turizmcisinden, esnafına kadar, sade vatandaştan, doktoruna, öğretmenine kadar mücadele vermeliyiz. Bir akşam binlerce kişi fener alayı düzenleyerek ulusal basının gündemine oturmalıyız. Toplandığımız imzaları kargo şirketi ile İç işleri Bakanlığı başta olmak üzere AK Parti Genel Merkezi İl Teşkilatına göndermeliyiz. ‘Bir şeyler yapmak hiç bir şey yapmamaktan daha iyidir’ derler.

Önceki İçerikBİLMEM İŞE YARAR MI?
Sonraki İçerik‘DML’ sektörü buluşturdu