Son günlerde meydana gelen orman yangınlarına değinen CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ merkezi hükümet yetkililerinin bu konuda yükümlülüklerini yeterince yerine getirmedigini söyledi.
Karadağ: Son günlerde Alanyamızda meydana gelen orman yangınlarının yüzde sekseni elektrik hatlarının yenilenmemesi, bakımlarının yapılmaması ve sözleşme hükümlerine uyulmamasından kaynaklanmaktadır.
Merkezi hükümetin yetkilileri bu konuda duyarsız kalmaktadır. Bu durum Alanyamıza, yurdumuza ve tüm ormanlarımıza, ormanda yaşayan canlılara zarar vermektedir.
Kapitalizmin azgın kar hırsı ve bunların ortakları birçok olumsuzlukları da beraberinde getirmektedir. Yangınla mücadelede, elektirik ve suyun yanyana gelmesi yani suyu pompalayan elektrikli motorların da elektrik kesintisi nedeniyle çalışmaması çok büyük risk oluşturmaktadır. Elektrik kesintileri nedeniyle evlerde suyun akmaması, çiftçilerimizin tarlalarını sulayamaması ve birçok olumsuzluklar yaşanmaktadır.
Ancak son günlerde su faturaları üzerinden asılsız gündem oluşturarak, gerçek sorunların üstü kapatılmaya çalışılmaktadır. Antalya BŞB tarafından içme suyuna kesinlikle zam yapılmamıştır. Ancak
halkımızı yakından ilgilendiren iğneden ipliğe HerŞeye ZAM yapılması, hayatı çekilmez hale getirmiştir. Bu zor günlerde yalan, yanlış algı yaratmak kimseye yarar getirmeyecektir. BALTAYI TAŞA VURMAKTASINIZ……”
şeklinde konuştu.

Önceki İçerikALANYA BELEDİYESİ İBADET ALANLARINI DEZENFEKTE ETTİ
Sonraki İçerikATATÜRK CADDESİ’NDE PEYZAJ ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR