Büyükşehir yasası ile mahalleye dönüştürülen Mahmutlar kaderine terk edilerek her geçen gün daha da karanlığa gömülüyor.
Bir zamanlar Mahmutların en işlek ve cıvıl cıvıl sokaklarından bir tanesi olan 202 nolu sokaktaki aydınlatma ışıklarının yanmaması sokağı tenhalaştırarak suçlulara davetiye çıkarıyor.
Dünyadaki pandemi sürecinden sıkılan ve bu süreçte kendisini evlere hapseden Mahmutlar’lı vatandaşlar ve yerleşik yabancılar yaz sezonuna da girilmesi ile beraber sokaklara taşıyor fakat akşam vaktinde tüm sokakların ışıl ışıl olması gerekirken caddeler zifti karanlık içinde.
ESNAF ŞİKAYETÇİ
Mahmutlar’lı esnaflar çok zor bir dönemden geçtiklerini ve normalleşme sürecine girilmesi ile birlikte insanların sokaklara çıkıp alışveriş yapacaklarını umut ettiklerini belirterek şunları aktardı. Esnaflar “Çok zor bir dönemden geçtik ve halen de bu dönemi atlatmaya çalışıyoruz fakat normalleşme sürecine girilmesi ve yaz sezonunun da gelmesi ile birlikte bir hareketlilik bekliyorduk fakat Mahmutlar’ın birçok cadde ve sokakları zifiri karanlık insanlar yürüyüş yapmaya çekiniyor, bunun bir an önce düzeltilmesi gerekir” dediler.
YETKİLİLER GÖREVE
Mahmutlar’ın birçok cadde ve sokaklarındaki aydınlatmalarının yanmaması vatandaşları isyan ettiriyor. Vatandaşlar “Nüfus olarak birçok ilçeden daha kalabalığız hizmet için neyi bekliyorlar? Bu yaptıkları saçmalığın adı tasarruf mu yoksa? yetkililer bir an önce görevlerini yerine getirsinler” dedi.