Kurban Bayramına iki gün kala Kurban kesim yerlerindeki kan ve kurban hayvanlarının deri, işkembe veya akciğer gibi organlarının toprağa gömülmeden dışarıya bırakılması Karasineğin yoğunlaşmasına neden oluyor.
MAHMUTLAR Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mesut İlhan Antalya Büyükşehir Belediyesi Sinekle mücadele birimini uyardı. İlhan, “Geçtiğimiz Kurban Bayramı sonrası Mahmutlar ve çevre Mahallelerde yoğun şikayet alan karasinek salgınının nedenlerinden en büyüğü kurban bayramında kesilen kurbanlık Hayvanların Kan, Deri ve Akciğerlerinin toprağa gömülmeden açıklarda bırakılması olarak gösterilmişti. Antalya Büyükşehir Belediyesi yetkilileri Kurban kesilen alanlarda bu konuda dikkat etmeleri gerekir aksi halde kurban Bayramı sonrası yine Mahmutlar Başta olmak üzere bölgeyi Karasinek istilası sarar” dedi.
KURBAN KESİM YERİ BELEDİYE ŞANTİYE ALANI
Kurban Satış yerinin Mahmutlar Sanayi altında olduğunu açıklayan İlhan, “Mahmutlarda Kurbanlarınızı Alanya Belediyesi Mahmutlar Doğu şantiyesi alanında Belediye önderliğinde kestirebilecekler. Dikkat edilmesi gereken husus Kurbanları Belediye şantiye alanına getirerek buradan sıra fişi alarak kurbanlarımız görevli Hocaların nezaretinde kestirebilirsiniz” dedi.
İLHAN, “İYİ BAYRAMLAR DİLERİM”
Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Gazeteci Mesut İlhan, “Tüm Müslüman aleminin Kurban Bayramlarını tebrik ederim” dedi. İlhan, “Başta Mahmutlar’lı hemşehrilerimiz olmak üzere bölgemizde bulunan misafirlerimizin, MAHKOD üyelerimizin ve tüm müslüman aleminin kurban bayramlarını tebrik eder, huzur içinde bir bayram geçirmelerini dilerim” dedi.