Kargıcak Belediye Başkanı Zihni Asiltürk, beldesindeki çalışmalarla ilgili Yeni Alanya’ya değerlendirmelerde bulundu. Kargıcak’ta 7 yıl önce kapatılan PTT Şubesi’ni yeniden hizmete açtıklarını ifade eden Asiltürk, “Kargıcak köy iken açılan PTT Şubemiz 2003 yılında kapatılmış ve halk mağdur olmuştu. Halkımız PTT hizmetinden yararlanmak için Demirtaş ve Mahmutlar’a gitmek zorunda kalmıştı. Bizler yeniden PTT Şubesi’ni beldemize kazandırdık” dedi.
MODERN DURAKLAR HİZMETTE
Asiltürk, “Kışın yağmurda, yazın sıcakta insanlar otobüs beklemek zorunda kalıyordu. Beldemizde otobüs bekleyen insanların oturacak bir durakları bile yoktu. Görevimizin henüz birinci yılını doldurduğumuz bugünlerde beldemizdeki halkın otobüs beklerken, yağmurdan ıslanmaması, güneşten etkilenmemesi içinde Karagedik ve Merkez Mahallesi’nde belirlenen 5 bölgeye modern duraklarımızı da monte ettik” diye konuştu.
“İNSANLAR PİKNİK YAPABİLECEK”
Merkez Mahallesindeki parkta yeni düzenlemeler yaptıklarını dile getiren Asiltürk, “3 bin 149 metrekare alanda bulunan parkımızı yeniden dizayn ettik. Ailelerin rahatça oturması ve pikniklerini yapmaları için 15 adet çardak yerleştirdik. Bu çardaklarda aileler, denizi izleyerek, akşamüstü çayını da içebilecek. Ücretsiz olan parkımıza bir adette büfe yaparak, insanlarımız da ihtiyaçlarını karşılama imkânı bulacak. Çocuklar için de burada oyuncakları monte edeceğiz” diye ifade etti.
“ENERJİ SORUNU ÇÖZÜLÜYOR”
Kargıcak Belediye Başkanı Zihni Asiltürk, belediye ve TEDAŞ işbirliğiyle de Akdeniz Mahallesi’ndeki enerji nakil hatlarını yenileme çalışmalarına bugün itibariyle başladıklarını söyledi. Asiltürk, “Akdeniz Mahallemizde enerji sorunu vardı. Halkımız bize bu yönde sürekli şikâyet ediyor ve bu sorunun da çözümü konusunda çalışma yapmamızı talep ediyordu. Biz de halkımızın talepleri üzerine TEDAŞ ile işbirliği içersinde mahallemizdeki direkleri ve enerji nakil hatlarını değiştiriyoruz” diye konuştu.
“SAĞLIK OCAĞININ TEMELİNİ ATACAĞIZ”
Beldesinin en önemli problemlerinden birisinin Sağlık Ocağı olduğunu dile getiren Asiltürk şöyle konuştu: “Kargıcak’ta tek katlı sağlık ocağı yetersizdi. İnsanlar merkezi bir yerde sağlık ocağı olmasını istiyordu. İmar Planı’nda Merkez Mahallesi’nde 3 dönümlük alan sağlık tesisi olarak tahsis edildi. Bu alana iki katlı sağlık ocağı yapacağız. Hayırsever Hüseyin Kirişoğlu ve belediye işbirliğiyle sağlık ocağının temelini Nisan ayında atacağız. 350 bin TL’ye mal olacak olan Sağlık Ocağını 6 ayda bitirerek, halkın hizmetine sunacağız.”

Önceki İçerikYaylaya mobil sağlık geliyor
Sonraki İçerikKestel’de cinayet