Kargıcaklı iki gözü görmeyen 11 yaşındaki Zahide Bıyıklı isimli kız çocuğuna Almanlar sahip çıktı. Alanya’da yerleşik yaşayan Alman vatandaşlarından oluşan dernek, Kargıcaklı görme engelli 11 yaşındaki Zahide için kermes düzenleyerek gözlerini açtırmak için yardım topladı.
Alanya’da ismini daha enerjik olması açısından BOMBALA koydukları dernek ile yıllardan beri Türk halkına yardımcı olan Almanlar, son olarak Green Beach Restoran’da doğuştan görme engelli Kargıcaklı 11 yaşındaki Zahide Bıyıklı’nın gözlerini açtırmak için kermes tertipledi. 12 bin liraya gözleri açılacak Bıyıklı için düzenlenen kermeste kitap, perde, börek, çörek, pasta, meyve içecekleri ve hediyelik eşya çeşitleri satıldı. Sabah saat 11.00’da başlayan kermes saat 15.00’da bitti.
BOMBALA Derneği Başkanı İnes Goldstein, bugüne kadar birçok yere yardım yaptıklarını söyledi. İhtiyaç olan her yere yardımcı olmaya çalıştıklarını ifade eden Goldstein, gözlerin açılması için bugün de 11 yaşındaki Zahide için gerekli 12 bin lira için kermes düzenlediklerini söyledi.
BOMBALA derneğinin düzenlediği kermese Alanya ve konaklıda bulunan Mobilya mağazası  ALMODA da katkı sağlayarak Zahidenin gözlerinin açılması için yardımda bulundu.
Zahide’nin babası Hüseyin Bıyıklı kızının doğuştan görmediğini söyledi. Bugüne kadar kızını birçok yere doktora götürdüğünü ifade eden Bıyıklı, “Ankara’ya da götürdüm. Yaşı küçük olduğu için pek netice alamadık. Çocuğun iyileşmesi için birçok yere götürdüm. Antalya‘ya götürdüm. Biraz beklemesi gerektiğini söylediler. BOMBALA Derneği’nden Allah razı olsun. Komşularım vardı. Onlar yardımcı olacaklarını söylediler. Biz de kabul ettik.” dedi. Kermeste Türk ve Almanlar bol bol alışveriş yaptı.

Önceki İçerikCamilerimiz için gerekeni yapıyoruz
Sonraki İçerikPapaz: Ayrımcılık hoş değil