Alanya Halk Otobüsleri ve Servisciler Odası Başkanı Doğan Bacak Kargıcak Halk Otobüslerini hala yenilemedi surun var dedi. Bacak “Mahmutlar Mahallesi’ndeki ulaşım sorunun çözüldü. Mahmutlar’da 18 tane büyük otobüs alınarak faaliyet yürütülüyor. Mahmutlar kendi otobüsleri ile oradaki büyük sorunu çözdü. Fakat asıl sorun Kargıcak’taki sorun. Kargıcak, 8 tane arabasını yenileyip bir türlü çalışmadı. Ulaşımda eski devir kapandı, yeni devre bakacağız. Eski düzen yok klimasını açmayana görevliler ceza yazsın” dedi.
‘D-400’E HIZ DÜZENLEMESİ ŞART’
En büyük problemlerden biri olan D-400 ‘deki hız limitine de değinen Başkan Bacak, “Burada hız limiti kamyon için 50, otomobil için ise 70. Hiç olmazsa kamyon 80 otomobil 100 olsun. İki saatte ülkesinden Antalya’ya gelen turist hız limitlerinden dolayı 4 saatte anca Alanya’ya gelebiliyor. Bu hız limitlerine kesinlikle bir çözüm getirilmeli” diyerek çağrıda bulundu.
ŞÖFERLERE EĞİTİM ŞART
Yolcuların en çok şikayetçi olduğu konuların başında gelen şoför davranışları ile ilgili de konuşan Bacak, “ Şoförleri önce dizayn etmemiz gerekir. Gerekirse eğitimden geçirilmeliler. Şoförlerimizin yolcuya nasıl davranması gerektiğini ve üslubunu bilmesi gerekir. Dolayısıyla mutlaka eğitim şart” diye konuştu.