Kargıcak’daki Karagedik Yolu, bir vatandaşın ‘özel mülkü tel örgülerle kapatılmıştı. O yol, Alanya Belediyesi Başkanı Adem Murat Yücel’in girişimleri ile açıldı.
Kargıcak Mahallesi, Karagedik Mevkii’nde D-400 karayoluna bağlanan ve 56 yıldır kullanılan tali yolu, bir vatandaş tarafından özel mülkü olduğu gerekçesiyle tel örgüyle kapatılmıştı. Mahallenin üst kısımlarından Syedra Antik Kenti ve bazı otellerin iniş yolu olarak kullanılan yolun Alanya 1’inci Sulh Ceza Mahkemesi’nden alınan kararla kapatılmasının ardından, burayı kullananlar zor anlar yaşamıştı. Alanya Belediye Başkanı yolun yeniden trafiğe açılması için rapor hazırlanması talimatı verdi. Söz konusu rapor doğrultusunda İçişleri Bakanlığı’nın 3091 Sayılı Kanunu kapsamında yolun 29 Mayıs Cuma günü saat 11.00’da yeniden trafiğe açılmasına ilişkin Başkan Yücel’in bu kararı bölge halkını mutlu etti. Başkan Yücel’in onayıyla geçtiğimiz Cuma günü saat 11.00’da Karagedik yolu yeniden ulaşıma açıldı.
ASİLTÜRK “ BAŞKANA TEŞEKKÜR EDERİM”
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kargıcak Mahalle Muhtarı Muammer Asiltürk, “Bu yol otobüslerin geçtiği güzergah. Kargıcak Mahallesi’nin üst kısımlarından gelen halk otobüsleri ve yerli halk yoluna çıkmak için burayı kullanıyor. Otobüsler bu yoldan geçerek merkeze gidiyor. Buranın kuzey bölgesi Antik Syedra Kalesi. Turistler ve doğu bölgesine gitmek isteyenler de bu yoldan geçiyor. Arsa sahibi buranın tapulu malı olduğunu söyledi. Biz de ‘Tamam’ dedik. Kapatabilirler, öyle bir hakları olabilir ama keşke bize söyleselerdi, biz de ona göre önlemini alsaydık. Başkanımız Adem Murat Yücel sorunu çözdü Kargıcak halkı adına Başkanımıza Teşekkür ederim” dedi.