Kestel beldesinde emlak alım-satım işleri yapan Bünyamin Ekmen’i (55) bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesi ile aranan Şaban Gençtan olarak bilinen seri katil olduğu tespit edilen kişinin cesedi Manavgat ırmağında bir tersane sahibi tarafından bulundu. Ceset Jandarma tarafından teşhis edilerek otopsi için Antalya’ya gönderildi.
Kestel beldesinde emlak alım-satım işleri yapan Bünyamin Ekmen (55) adlı emlak komisyoncusunun evinin banyosunda kalbinden ve boğazından bıçaklanmış önceki Cuma günü cesedi evinin banyosunda bulunmuştu. Alanya Merkez Jandarma Karakolu ise aynı gün cinayet zanlısının fotoğrafını ve kullandığı kimliği bilgisini tespit ederek takibe başlamıştı. Aynı gece Manavgat’ta olduğu belirlenen ve ismi Şaban Gençtan olarak bilinen cinayet zanlısı atladığı Manavgat ırmağında kaybolmuştu. Alanya Merkez Jandarma Karakoluna bağlı özel ekip yaptığı 10 günlük araştırmada 5 ayrı sahte kimlik kullanan Şaban Gençtan’ın gerçek isminin Selahahttin Öztürk olduğu tespit etti. Öztürk’ün Düzce ili Akçakoca İlçesi Fakıllı köyünde 10 yıl önce bünyamin Ekmen Cinayetinde olduğu gibi babası Cevat Öztürk ve üvey annesi bıçaklayarak öldürdüğü için arandığını belirledi.
Manavgat ırmağındaki ceset Murat topuz isimli tersaneci tarafında bulunarak Jandarmaya bildirdi. Özel olarak cinayeti araştırmak için kurulan Alanya Merkez Jandarma Karakoluna bağlı ekip ola yerinde yaptığı cesedi teşhis etmesinin ardından otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumuna gönderildi.
Jandarma Selahattin Öztürk’Ün evinde yaptığı aramada “Ekmeğimi yedin, suyumu içtin. Böyle olmamalıydı. Ben böyle olmasını istemezdim” diye not bırakmıştı. 10 yıldır çözülemeyen 2 ayrı cinayette Alanya merkez jandarma Karakolunda Ekmen Cinayetini aydınlattmak için kurulan ekip tarafından çözüldü diye eklerseniz

Önceki İçerikSÖZ VERMEK
Sonraki İçerikKestel’de sahil büfe ihalesi