TÜRSAB Alanya BTK’ya başkan adaylığını açıklayan ALTSO Meclis Üyesi, ALTAV Yönetim Kurulu Üyesi ve Alanya’nın çifte altın kemerli güreş ağası Kerim Yılmaz, seçilirse neler yapacağını açıkladı.
Göreve seçildiğinde başta TÜRSAB Genel merkezi olmak üzere Kaymakam, Belediye, odalar ve dernekler başta olmak üzere tüm kurumlarla uyumlu çalışacağı ve ulaşılabilir olacağını belirten Yılmaz, “Seyahat Acentacılığı Meslek disiplinini Alanya’da sağlayacağız.
Seyahat Acentacılığı Mesleğinin gelişimine ilişkin faaliyetler yapacağız. Seyahat acentalarının karşılaştıkları sorunların çözümü yönünde çalışmalar yapacağız. Turizm sektörümüzde yaşanan gelişmeler ve karşılaşılan sorunlara ilişkin tüm konularla ilgili ivedi bir şekilde rapor çıkartıp kamuoyunu bilgilendirip, ilgili mercilerin dikkatine sunacağız. Meslektaşlarımızı birbirinden saklamayacağız, kaynaştırıp tanıştıracağız. Meslektaşlar ile İç çekişmelere müsade etmeyip çözüm mercisi olmanın bilinci ile hızlı çözüm üreteceğiz. Merkez yönetim ile iyi ilişkiler kuracağız. Alanya’mıza yeni, bahçeli otoparklı bir TÜRSAB Alanya hizmet binası kazandıracağız. Yasadışı Kaçak faaliyet yapanların korkulu rüyası olacağız” dedi.