ALT YAPI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Arıtma tesisine bağlanmak amacıyla kanalizasyon terfi hatları ve toplayıcı hatların inşaat çalışmalarını sürüyor. Son olarak otel ve büyük işletmelerin kanalizasyon hattına bağlantısı yapıldı.
Kestel Belediyesi, Mahmutlar ve Kargıcak beldeleri ile ortak kullanacağı, Turizm ve Kültür Bakanlığı tarafından hibe programına alınan ve inşaatı tamamlanan Atıksu Arıtma Tesisi’ne, bağlanmak amacıyla kanalizasyon terfi hatları ve toplayıcı hatların inşaatı için yapılan ihaleyi 2.997.280 YTL + KDV bedelle kazanan Küçüker İnşaat Tur. Tic. Ltd. Şti.’ne 03.07.2008 tarihinde yer teslimi yaptı. Küçüker İnşaat, beldemizin değişik bölgelerinde kanalizasyon hattı çalışmalarını büyük bir hızla devam ediyor.
DRENAJ HATTI ÇALIŞMASI
Kestel Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri ekipleri, kış aylarının kendisini iyice hissettirmesi nedeniyle altyapı ile ilgili sorunları gidermek için seferber oluyor.
Hastepe Caddesi’nde su baskınları ve taşkınları önlemek amacıyla drenaj hattı çalışması yapıldı. Fen İşlerine bağlı ekipler, Hastepe Caddesi’nde drenaj hattını yenileyerek, bölgenin altyapısını güçlendirdi.
SİGORTA CAD. ENERJİ HATLARI YENİLENDİ
Sigorta Caddesi’nde kanalizasyon hattının uygun şekilde geçebilmesi için yolda yapılan kod çalışması tamamlandı. Genişleyen yolun içinde kalan elektrik nakil hatları ve direkleri de AKEDAŞ görevlileri tarafından yolun kenarına alındı.
Kestel Belediyesi, Mahmutlar Beldesi’nde bulunan Arıtma Tesisi’ne bağlanmak için kanalizasyon hattı çalışmasını devam ettiriyor. Fen İşleri’ne bağlı ekipler Merkez Mahallesi, Sigorta Caddesi’nde yolu kanalizasyon hattının geçişine uygun hale getirmek için yürütülen kod çalışması tamamlandı. Trafik açısından daha elverişli ve geniş bir hale getirilen yolun içinde kalan elektrik nakil hatları ve direkleri de dün yapılan çalışma ile yolun kenarına alındı.

Önceki İçerikKestel’de dikey yollar açılıyor
Sonraki İçerikBelediye’nin anketi sürüyor